PRIESKUM: Pellegrini predbehol Matoviča, k OĽaNU sa doťahuje SaS

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Prvýkrát od tohtoročných volieb nehrá vládna strana OĽaNO prvé husle. Podľa najnovšieho prieskumu má najvyššie preferencie strana Petra Pellegriniho Hlas-SD. Silný zisk vykazuje aj strana SaS.

Podľa nového prieskumu preferencií politických strán v októbri tohto roku, ktorý vypracovala agentúra AKO pre portál Hospodárske noviny, stratila strana súčasného premiéra Igora Matoviča svoje prvenstvo.

Stranu bývalého premiéra Petra Pellegriniho Hlas-SD by volilo 18,8 percent opýtaných, čím sa ocitla na vrchole tabuľky ako potenciálne najsilnejšia strana. Druhé by bolo hnutie OĽaNO, ktorému by svoj hlas dalo 15,3 percent Slovákov.

Treťou najsilnejšou stranou s výrazným rastom od volieb je Sloboda a solidarita – tú by volilo 13,4 percent opýtaných. Nasledovala by Sme rodina s 8,8 percentami, ĽSNS s 8,5 percentami a Smer-SD s 8,3 percentami. Parlamentné strany by uzavrelo Progresívne Slovensko so 6,2 percentami preferencií.

Naopak, mimo parlamentu by sa ocitla strana Za ľudí, svoj hlas by jej zverilo len 4,2 percent potenciálnych voličov. Nasleduje mimoparlamentné KDH s troma percentami, Dobrá voľba s 2,8 percentami a SMK-MKP s 2,4 percentami. Nad dve percentá hlasov by získala už len SNS a to 2,4 percent.

Výsledky prieskumu, zdroj: Facebook/Peter Pellegrini

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

28

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..