Budúcnosť Giro d’Italia je neistá

Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott (druhý sprava)

Z cyklistického pelotónu na pretekoch Giro d’Italia sa ozvali správy o tom, že by pandémia koronavírusu mohla skomplikovať plány pre budúce etapy.

Už v utorok oznámili organizátori, že odstúpili z dôvodu pozitívneho nálezu výrazní jazdci ako Steven Kruijswijk a Michael Mathews. Pozitívne boli testovaní aj členovia tímu Mitchelton – Scott, Ineos Grenadiers a AG2R La Mondiale. Holandský tím Jumbo – Visma sa dokonca rozhodol, že odstúpi z talianskej grand tour. Niečo podobné sme tu v cyklistickom svete dlho nemali. K Jumbo – Visma sa pripojil aj austrálsky tím Mitchelton – Scott, ktorý po testovaní stratil svojho lídra Simona Yatesa. Jazdec Jos Van Emden sa vyjadril, že sa organizátori musia viac snažiť prevziať zodpovednosť, pretože jazdci sa stretávajú počas pretekov v pelotóne. Jazdci nechcú hlavne riskovať, aby sa im zbytočne neskomplikovala sezóna, pretože v kalendárnom roku už nezostáva veľa pretekov.

Organizátori sa snažia udržať preteky

Organizačná zložka sa usilovne snaží dodržiavať opatrenia a absolvovať testy v pravidelných intervaloch. Riaditeľ Mauro Vegni sa vyjadril, že je stále prvoradým cieľom dokončiť preteky 25. októbra v Miláne.

“Povedal by som, že za každú cenu chceme udržať závod, okrem akýchkoľvek väčších alebo zdravotných problémov. Vedeli sme, že preloženie Giro d’Italia v októbri je problematické, ale robíme všetko pre to, aby sme do Milána stihli odstrániť všetky pochybnosti a výzvy,” uviedol riaditeľ pretekov Vegni.

Vegni potvrdil, že všetky tímy s pozitívnymi prípadmi COVID-19 boli v pondelok testované druhýkrát pomocou rýchlotestov, pričom na štvrtok je naplánované druhé kolo testov s cieľom zistiť akékoľvek vznikajúce prípady. Rýchlymi testami prešiel aj celý personál pretekov Giro d’Italia.

Pevne veríme, že sa talianska grand tour skončí v plánovanom termíne. Takisto budeme radi, ak budeme vídať Petra Sagan čo najdlhšie v pretekoch a snáď aj v cyklámenovom drese.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

17

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...