Poslanci si odhlasovali, že ich bufet ostane opäť otvorený

Parlamentný bufet, ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Politici si na poslaneckom grémiu odhlasovali, že parlamentný bufet ostane aj počas druhej vlny koronavírusu otvorený. Podľa Borisa Kollára nie je na tom nič zlé, keďže rovnako fungujú bufety v iných firmách. Poslanci navyše podľa neho dodržiavajú hygienické nariadenia, a preto je riziko prenosu nákazy nulové.

Kvôli sprísneným hygienickým opatreniam, ktoré vstúpia do platnosti od 15. októbra, musia reštaurácie a iné stravovacie prevádzky zatvoriť svoje priestory a jedlo s nápojmi ponúkať iba zabalené cez výdajné okienko.

Tieto nariadenia, paradoxne, neplatia pre tých, čo ich zaviedli. Poslanecký bufet totiž ostane otvorený, podobne ako počas prvej vlny koronavírusu.

Prečo tomu tak je?

“Opatrenia sa týkali iba zariadení verejného stravovania, pričom parlamentný bufet medzi ne nepatrí,“ vysvetľoval vtedy hlavný hygienik Ján Mikas s odôvodnením, že rovnako fungovali aj prevádzky v zdravotníckych zariadeniach či veľkých firmách.

Rovnakú argumentáciu použil tentokrát aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorí ľudí, čo proti tomu namietajú, obvinil z dvojitého štandardu.

“Tiež sa nepýtate Volskwagenu alebo Jaguáru, či zatvárajú od štvrtka svoje kantíny. Jednoducho ľudia musia jesť.”

História sa opakuje

Po pár mesiacoch sme tak svedkami opakovanej situácie a parlamentný bufet sa opäť nezavrie. Toto rozhodnutie odhlasovali samotní poslanci a nikto vraj nebol proti, takže Kollár to považuje za vybavenú vec.

“Keď môžeme sedieť vedľa seba v poslaneckých laviciach, môžeme vedľa seba sedieť aj vo výdajni jedla. Všetky bezpečnostné opatrenia sú zabezpečené – rozostupy medzi stolmi či dezinfekcia,” odôvodnil toto rozhodnutie pre portál Pravda.

Navyše podľa neho nehrozí žiaden prenos nákazy, keďže dovnútra sa dostanú výlučne poslanci, ktorí prešli zdravotnou kontrolou a všade v bufete sú prísne dodržiavané hygienické opatrenia ako rúška či rozostupy.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

54

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ombudsmanka: Odmietnutie očkovania by nemalo byť sankcionované

Ombudsmanka: Odmietnutie očkovania by nemalo byť sankcionované

Pri úvahách o zavádzaní obmedzení pre nezaočkované osoby je vždy potrebné vyvažovať individuálne záujmy jednotlivcov na strane jednej a spoločenský záujem na ochrane života a zdravia na strane druhej. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla verejná..

Odoberajte náš newsletter