Facebook zakáže obsah popierajúci alebo skresľujúci holokaust

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Sociálna sieť Facebook zakáže obsah, ktorý popiera alebo skresľuje holokaust. Nové opatrenie rozširuje jej pravidlá o nenávistných prejavoch. Keď si používatelia budú vyhľadávať obsah súvisiaci s popieraním holokaustu, po novom ich sociálna sieť odkáže na dôveryhodné informácie, informuje spravodajský portál CNN.

Zákaz v pondelok oznámila viceprezidentka Facebooku pre obsahovú politiku Monika Bickert, ktorá v blogu uviedla, že rozhodnutie “podporili dobre zdokumentovaný nárast antisemitizmu a alarmujúca úroveň nevedomosti o holokauste”. Spomenula tiež nedávny prieskum, podľa ktorého takmer štvrtina dospelých ľudí v USA vo veku 18 – 39 rokov verí, že holokaust je len mýtus.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg sa v minulosti vyjadril, že popieranie holokaustu považuje za “hlboko urážlivé”, trval však na tom, že by sieť nemala zrušiť takýto obsah. Po pondelkovom oznámení však v príspevku na Facebooku uviedol, že sa jeho vnímanie zmenilo po tom, ako videl dáta o náraste antisemitistického násilia. “Bojoval som s napätím medzi zastávaním sa slobodného prejavu a ujmou spôsobenou minimalizáciou alebo popretím hrôzy holokaustu,” napísal s tým, že vzhľadom na “súčasný stav sveta, verím, že je to správna rovnováha”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter