Slováci cestujúci do Spojeného kráľovstva musia absolvovať 14-dňovú samoizoláciu

Budova britského parlamentu v Londýne (Zdroj: SITA)

Cestujúci prichádzajúci zo Slovenska do Spojeného kráľovstva musia absolvovať 14-dňovú samoizoláciu. Toto nariadenie je v platnosti od 26. septembra. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Každý cestujúci do Spojeného kráľovstva sa musí vopred registrovať na stránke, respektíve po prílete vyplniť takzvaný passenger locator form. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny.

„Výnimke z povinnej karantény podliehajú všetci tranzitujúci cestujúci neprekračujúci hraničnú kontrolu do vnútrozemia, to znamená zostávajú v tranzitnej zóne letiska čakajúc na pokračovanie svojho ďalšieho letu do cieľovej destinácie,“ informuje MZVEZ SR s tým, že povinnosť vyplnenia vstupného formulára je však nariadená aj tranzitujúcim cestujúcim.

Cestovanie v rámci krajiny je bez vážnejších obmedzení. V Spojenom kráľovstve je od 15. júna zavedená povinnosť používať ochranné rúška na prekrytie nosa a úst počas cestovania verejnou dopravou. Rezort diplomacie však upozorňuje, že z dôvodu rastúcej intenzity výskytu ochorenia COVID-19 odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do nasledovných regiónoch s vyhláseným lokálnym lockdownom: Greater Manchester, Leicester, severovýchod Anglicka, Lancashire, Blackpool, Blackburn, Darwen. Ďalej Merseyside, Halton a Warrington, West Midlands a West Yorkshire.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Jankovská sa priznala k páchaniu trestnej činnosti

Jankovská sa priznala k páchaniu trestnej činnosti

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. sa priznala k svojej trestnej činnosti. Ako ďalej informoval Denník N, oznámil to jej obhajca Peter Erdős, podľa ktorého rozsiahlo vypovedala k skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu. „Bývalá štátna..

Odoberajte náš newsletter