Giro d’Italia opúšťa celý tím Mitchelton-Scott. 4 členovia jeho obslužného tímu sú pozitívni na koronavírus

Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott (druhý sprava)

Na cyklistických pretekoch Giro d’Italia sa roztrhlo vrece s pozitívnymi testami na koronavírus. A tie majú aj svoje následky. Pred utorkovou 10. etapou opúšťa pelotón Gira kompletný tím Mitchelton-Scott, keďže štyria členovia jeho obslužného tímu sú pozitívni. Už skôr sa z rovnakého dôvodu rozlúčil so slávnymi pretekmi aj jeden z favoritov v drese Mitcheltonu-Scott Simon Yates, aktuálne bol z tohto tímu najvyššie v celkovom priebežnom poradí Austrálčan Lucas Hamilton na 15. priečke.

Nedeľňajším, resp. pondelkovým testovaním neprešiel ani Holanďan Steven Kruijswijk a aj pretekár tímu Jumbo-Visma predčasne končí na Gire. Dosiaľ mu patrila jedenásta priečka s mankom 1:24 min na portugalského lídra Joaa Almeidu (Deceuninck – Quick Step). Rovnako končí aj Austrálčan Michael Matthews z tímu Sunweb, ktorý bol priebežne tretí v bodovacej súťaži za Arnaudom Démarem a Petrom Saganom. “Je bez symptómov a cíti sa zdravý. Je však už v karanténe,” vyhlásil tím Sunweb na svojom webe.

Nákazu koronavírusom preukázali aj testy v prípade jedného zamestnanca tímov AG2R La Mondiale, resp. Ineos Grenadiers. Tí zatiaľ v pretekoch pokračujú. Nemecká stajňa Bora-Hansgrohe zatiaľ neinformovala o možnej nákaze niektorého zo svojich členov, čiže Peter Sagan by mal v pretekoch pokračovať.

Dovedna počas predchádzajúcich dvoch dní uskutočnili 571 PCR testov u pretekárov aj ďalších členov jednotlivých tímov. Ich výsledky poslali do Milána, kde ich spracovávalo súkromné laboratórium. Ďalšie testovanie príde na rad v stredu 14. októbra. “Žiaľ, tretie kolo testov prinieslo negatívne správy o viacerých pozitívnych výsledkoch zamestnancov nášho tímu. Z hľadiska zodpovednosti voči ostatným pretekárom a členom tímov v pelotóne a tiež organizátorom sme sa rozhodli opustiť preteky,” vyhlásil generálny manažér tímu Mitchelton-Scott Brent Copeland, cituje ho špecializovaný web Cyclingnews. “Dotknuté osoby sú bez príznakov alebo iba s miernymi symptómami. Momentálne je našou prvoradou úlohou zabezpečiť ich transport na miesta, ktoré budú pre nich výhodné v čase karantény,” doplnil Copeland.

V utorok Giro d’Italia pokračuje 10. etapou z Lanciama do Tortoreta Lido (177 km), ktorá bude mať klasikársky charakter. Na cyklistov čakajú štyri stúpania nižších kategórií, čiže krátke, ale prudké kopčeky. Medzi favoritov patrí opäť aj Slovák Peter Sagan, tiež Talian Diego Ulissi, ktorý už jednu podobnú etapu na aktuálnom Gire vyhral.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...