Kotleba sa do väzenia poslal predovšetkým sám

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Líder ĽSNS Marian Kotleba do bodky splnil všetky právne predpoklady na to, aby sa ocitol vo väzení. Sudkyňa Ružena Sabová musela jeho obhajobu zmiesť zo stola, pokiaľ sa nechcela vierou v matematicky takmer neuskutočniteľnú náhodu strápniť pred celou krajinou a sebou samou.

Marian Kotleba je bez pochýb politikom – jemne povedané – s veľmi pohnutou minulosťou. Argumentovať aj na tomto mieste prečo, je zbytočným nosením dreva do lesa, nakoľko na túto tému vznikli stovky kvalitne ozdrojovaných článkov.

Začať by sme ale mohli niekde pri fakľových pochodoch v gardistických uniformách a skončiť umiestnením kovaných neonacistov typu Rastislav Rogel na kandidátnu listinu svojej strany už pri prvých snahách usadiť sa v Národnej rade.

Vyložil karty na stôl

Keď mal politik pred rokmi možnosť zbaviť sa tohto toxického tieňa, novinárom naopak povedal: „Ako som sa mal zmeniť? Ja som ten istý Kotleba, ako som bol a budem navždy“.

Čím inými slovami skonštatoval, že na svojej osobnej histórii neidentifikuje nič zlé, že v súčasnosti vidí svet rovnako (o čom verejnosť medzičasom mnohokrát presvedčil) a že svoju budúcnosť chce kreovať v podobnom duchu.

S týmto mentálnym nastavením, s ktorým oboznámil celé Slovensko, potom o pár rokov vytiahol pri hendikepovanom dieťati darovací šek, ktorým okrem iného pozdravil Adolfa Hitlera a to aj napriek tomu, že vedel, ako môže justícia na tento symbol v kontexte jeho minulosti, súčasnosti a proklamovanej budúcnosti reagovať.

A teraz si prosím tú o Červenej čiapočke

Symbol asi tak náhodný, ako v minulosti darovaný šek na 777 eur (symbol Triskele hojne využívaný aj nacistami) jeho obchod s názvom KKK (skratka Ku Klux Klanu) v minulosti, zľava 8,8% pre vybrané skupiny v ňom či výhodný nákup nad sumu 1488 korún, ktorý sľuboval.

Sudkyňa, ktorá je viazaná výlučne právom tvoreným zákonodarcami a nie nehorázne trápnymi argumentami o náhode a v tomto smere musí brať do úvahy kontext, v zásade ani nemohla rozhodnúť inak ako o jeho vine. Ešte raz a pomaly – NEMOHLA.

Iste, môžeme sa sporiť o výške trestu či primeranosti tzv. protiextrémistickej legislatívy, ku ktorej sú skeptickí aj takí ľudia ako Daniel Lipšic a ktorá dnes dobieha aj liberálov, ale to je vec na inú debatu a nič nemení na fakte, že Kotleba sa poslal do väzenia predovšetkým sám.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

71

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter