NHL sa začne v netradičnom termíne

Alex Pietrangelo (Zdroj: SITA)

Hokejová sezóna kanadsko-americkej NHL sa začne 1. januára. Dátum štartu predsezónnych kempov zatiaľ nie je známy.

Prvýkrát v histórii sa nová sezóna NHL začne netradične v januári. Za všetko môže prerušená sezóna 2019/20. Dôvod ako takmer pri všetkých kolektívnych športoch bol koronavírus. Vedenie ligy je veľmi potešené, že sa liga vôbec dohrala.

Netradičný dátum

Liga pôvodne dúfala, že sa začne 1. decembra, čo by znamenalo tréningové kempy už od 17. novembra. Šéf ligy však opakovane uviedol, že toto nie je konečný termín. Dátum sa menil hlavne preto, že sa liga predĺžila. Začiatok sezóny 2020/21 je zatiaľ naplánovaný na 1. január. Aspoň tak sa liga a hráčska asociácia dohodli. Očakávaný štart kempov bude oznámený neskôr.

S najväčšou pravdepodobnosťou vypukne dva týždne pred začiatkom ligy. Niekde môžu začať o niečo skôr, pretože najmä kluby, ktoré vynechali práve dohraté play-off, požiadali o možnosť dlhšej prípravy na nadchádzajúcu sezónu.

Všetci hráči dúfajú, že podobná sezóna sa už nikdy neobjaví. Všetkým zúčastneným chýbala pravá atmosféra NHL. Práve na ňu sa celá Severná Amerika už teraz teší.

„Našou nádejou je, že budeme mať celú sezónu, celú základnú časť a mať fanúšikov na štadiónoch. Ale musí sa stať veľa vecí, z ktorých mnohé, ak nie väčšina, sú mimo našu kontrolu, než budeme môcť dokončiť svoje plány.” uviedol komisár NHL Garry Betman.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

14

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..