Mnohým klubom bez pomoci zostane pár týždňov života, upozorňuje Šatan

Miroslav Šatan (Zdroj: SITA)

Ak po zavedení nových opatrení proti šíreniu koronavírusu v dohľadnom čase nepríde k adekvátnej finančnej kompenzácii pre športovú obec, na Slovensku hrozí jej rozklad. Výnimkou nie sú ani profesionálne či mládežnícke hokejové kluby, ktoré krvácajú.

Hoci prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan chápe dôležitosť novozavedených sprísnených opatrení zo zdravotného hľadiska, jedným dychom dodáva, že pre slovenský hokej sú bez príslušnej pomoci likvidačné. Uvádza sa to v stanovisku SZĽH na oficiálnom webe hockeyslovakia.sk.

Ústredný krízový štáb v nedeľu rozhodol, že vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu je potrebné pritvrdiť v boji proti ochoreniu COVID-19. Nové sprísnené pravidlá sa dotkli aj hokeja. Hoci päť najvyšších športových súťaží v krajine – futbalová, hokejová, basketbalová, volejbalová a hádzanárska – môže ďalej pokračovať, nižšie ligy aj všetky mládežnícke kategórie dostali červenú. Zakázané sú tiež skupinové tréningy, čo výrazne ohrozuje ďalší chod mládežníckeho hokeja.

“Chápeme dôležitosť opatrení z hľadiska ochrany zdravia. Máme však obavy, že súčasné nariadenia spôsobia úplný kolaps hokeja. Síce sa najvyššia hokejová súťaž môže hrať, máme tu aj druhú profesionálnu ligu – Slovenskú hokejovú ligu, ktorá musí stáť, čo je pre jej existenciu ohrozujúce. Nehovoriac o mládeži a tréningovom procese v jednotlivých kategóriách, v týchto prípadoch máme najväčšie obavy,“ konštatoval prezident SZĽH Miroslav Šatan.

V súvislosti s finančnými kompenzáciami pre športové zväzy doplnil: “Potrebujeme vyriešiť, akým spôsobom a ako rýchlo nám vláda dokáže pomôcť. Je plán, ktorý má po kultúre pomôcť aj športu. Po dlhých mesiacoch bez podpory nastal ten čas. Treba rýchlo nájsť spôsob, ako to urobiť, pretože mnohým našim klubom zostáva bez pomoci len pár týždňov života.“

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..