Kotleba mal radšej dostať 8 rokov a 8 mesiacov, znie od koaličných politikov

Ondrej Dostál (Zdroj: SITA)

Na neprávoplatné odsúdenie Mariana Kotlebu (ĽSNS) už reagujú prví politici vládnej koalície. Kým štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS) a Ondrej Dostál (OKS) píšu, že Kotleba mohol dostať symbolicky 8 rokov a 8 mesiacov, ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) uviedla, že kotlebovci s nacistickou ideológiou koketujú už dlhodobo a vraj by pre Slovensko bolo lepšie, keby táto strana neexistovala.

Líder jednej z preferenčnej najsilnejších strán na Slovensku, Marian Kotleba z ĽSNS, bol včera krátko pred ôsmou odsúdený v súvislosti s darovaním šekov na 1488 eur s nacistickou symbolikou z roku 2017.

Od samosudkyne Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dostal štyri roky a štyri mesiace väzenia v ústave s minimálnym stupňom stráženia, pričom sa v odôvodnení nechala počuť, že čísla nadobúdajú význam najmä so spojením s inými okolnosťami. Verdikt však nie je právoplatný a politik sa odvolal na Najvyšší súd SR.

Už krátko po vynesení rozsudku sa začali množiť reakcie aj z najvyšších politických kruhov a názor o Kotlebovej vine a správnosti jeho odsúdenia zdieľajú predovšetkým členovia vládnej koalície.

Remišová: S nacizmom koketuje už dlhodobo

„Som rada, že aj súd sa nakoniec stotožnil s názorom, že Marián Kotleba a celá jeho podivná partaj sympatizujú s nacizmom a fašizmom,“ píše ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová s tým, že politik sa na propagáciu ideológie, ktorá rozpútala najkrvavejší konflikt v dejinách, neštítil použiť núdznych ľudí.

Podľa jej mienky kotlebovci koketujú s nacizmom či fašizmom už dlhodobo a v demokratickej spoločnosti by to vraj nemalo byť akceptované. „A to ani pod falošným argumentom slobody. Najradšej neraz o slobode a práve na názor totiž hovoria tí, ktorí by slobodu radi udupali,“ komentuje Remišová.

Tak to má byť, zákon musí platiť na každého rovnako.Som rada, že aj súd sa nakoniec stotožnil s názorom, že Marián…

Posted by Veronika Remišová on Monday, 12 October 2020

Klus za to ďakuje

Šéfa ĽSNS – podľa očakávania – nepodržal ani štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus, ktorý k svojmu príspevku pripojil dve krátke mediálne správy o Kotlebovej vine a výške určeného trestu.

„Ďakujem za tento text a fotku stránke STOP ĽSNS a dopĺňam, že keď už je 1488 taká náhodička, dumem prečo to dnes nebolo 8 rokov a 8 mesiacov. Ďakujeme všetkým, ktorí celé roky upozorňovali na všetky prešľapy a skryté naziprejavy,“ napísal.

ĎAKUJEM ZA TENTO TEXT A FOTKU STRÁNKE STOP ĽSNS A DOPĹŇAM, ŽE KEĎ UŽ JE 1488 TAKÁ NÁHODIČKA, DUMEM PREČO TO DNES NEBOLO…

Posted by Martin Klus on Monday, 12 October 2020

Lepší by vraj bol dvojnásobok

Na verdikt reagoval aj Ondrej Dostál, ktorý sa do Národnej rady SR prebojoval na kandidátke SaS. „8 rokov a 8 mesiacov by síce pre fašistu malo väčší výchovný význam, ale ani 4 roky a 4 mesiace nie sú zlé,“ uviedol.

8 rokov a 8 mesiacov by síce pre fašistu malo väčší výchovný význam, ale ani 4 roky a 4 mesiace nie sú zlé.

Posted by Ondrej Dostál on Monday, 12 October 2020

Viacero pozorovateľov sa totiž zamýšľa nad tým, či sudkyňa Ružena Sabová pri výmere trestu neoplácala politikovi symboliku podobnou mincou. Číslo 44 totiž nacisti niekedy používajú aj ako skrytý odkaz na nemecké jednotky Waffen SS.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...