Ak máte potrebu kľačať, choďte na Slavín, odkázal slovenským futbalistom Kollár

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Vyjadrenie podpory kontroverznému hnutiu Black Lives Matter od slovenských futbalistov sa nepozdáva predsedovi parlamentu Boriskovi Kollárovi. Líder Sme rodina reprezentantom odkazuje, že ak chcú niekde veľmi kľačať, mali by tak spraviť na Slavíne alebo na Dukle.

Vo štvrtok 8. októbra sa odohral futbalový zápas kvalifikácie na EURO 2020 medzi Slovenskom a Írskom. Okrem slovenského víťazstva 4:2 nad Írmi však rezonoval aj počin našich futbalistov, ktorí si pred zápasom pokľakli na znak úcty či podpory hnutia Black Lives Matter.

Svoje si o tom myslí aj predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár, ktorý včera na sociálnej sieti zdieľal obrázok pochádzajúci z prostredia ľudovej tvorivosti.

Podporujú rabovanie a nepokoje?

„Slovenskí futbaloví reprezentanti si pred futbalovým zápasom proti Írsku pokľakli, aby tak vyjadrili znak úcty a podpory hnutiu Black Lives Matter (BLM – na čiernych životoch záleží), ktoré stojí za rasovými nepokojmi a vyrabovanými obchodmi v USA,“ podotýka predseda parlamentu.

Dodáva, že nerozumie dôvodu pre takýto akt, keďže sa futbalisti vcelku nedávno dištancovali od fanúšikov, ktorí na štadióne vyvesili transparent s heslom „White lives matter“ (na bielych životoch záleží).

„Ak sa už teda chcú pliesť futbalisti do politiky, tak mohli podobné gesto urobiť, keď zabili nášho občana v Belgicku, vtedy by to dávalo nejaký zmysel. A ak už máte takú silnú potrebu pred niekým pokľaknúť, tak choďte na Slavín, alebo na Duklu, tam sú pochovaní tí, ktorí za to stoja,“ odkazuje slovenským reprezentantom Kollár.

Priatelia prišlo mi toto meme a nedá mi sa k tomu nevyjadriť.Slovenskí futbaloví reprezentanti si pred futbalovým…

Posted by Boris Kollar on Monday, 12 October 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

183

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...