Organizátori informovali krajiny o pokračujúcich prípravách OH a PH v Tokiu

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach a šéf organizačného výboru budúcoročných OH a PH v Tokiu Joširo Mori v pondelok absolvovali videokonferenciu s predstaviteľmi národných olympijských výborov, aby u nich rozptýlili prípadné obavy z možného zrušenia podujatí či informovali o ďalších krokoch pri ich organizácii.

MOV očakáva na budúcoročných OH a PH účasť športovcov z približne 200 národných olympijských výborov. V pondelok sa konala konferencia v angličtine, počas aktuálneho týždňa bude k dispozícii aj prepis vo francúzštine a španielčine.

“Skutočnosť, že každého môžem pozdraviť iba vo virtuálnom priestore, je odrazom bezprecedentnej situácie, ktorej všetci čelíme,” povedal Bach v predslove, ktorým otvoril približne trojhodinový míting. Prezident MOV ubezpečil všetkých, že prípravy na OH a PH stále prebiehajú. Pripustil, že ešte mesiace môže trvať, kým podoba OH a PH bude úplne známa.

“Aj v týchto stále sa meniacich časoch pracujeme na mnohých detailoch, konzultujeme ich so všetkými šéfmi výprav,” pokračoval Bach a doplnil: “Buďte si istí, že pripravujeme všetky možné scenáre pri súbore opatrení proti ochoreniu COVID-19.” Prezident MOV v pondelok označil Tokio za najpripravenejšie olympijské mesto.

Niekdajší japonský premiér a aktuálne šéf organizátorov Joširo Mori prezradil, že si uvedomuje pocity úzkosti, ktoré vyvolali odloženie OH a PH. Optimisticky však dodal, že Tokio situáciu zvládne. “Bezpochyby pôjde o podujatie, ktoré bude mať mnoho opatrení proti koronavírusu,” poznamenal. Japonci očakávajú na oboch podujatiach približne 15-tisíc športovcov. A pre nich chcú pripraviť podľa možností čo najbezpečnejšie prostredie.

Na tému účasti divákov v hľadiskách športovísk počas OH a PH šéf MOV poznamenal: “Prebiehajúci vývoj rýchlotestov a očkovacích vakcín nám všetkým dáva dôvod na opatrný optimizmus.”

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..