Každý rekord bude raz prekonaný. Ten, kto príde po Hamiltonovi, je ešte len v škôlke, smeje sa šéf Mercedesu Wolff

Lewis Hamilton (Zdroj: SITA)

Netradičný termín pretekov a netradičné miesto, ale na nemeckom Nürburgringu sa oslavoval očakávaný víťaz. A nielen to. Brit Lewis Hamilton si užíval tóny britskej hymny a prvýkrát aj honor najúspešnejšieho pretekára formuly 1 v histórii. Triumfom číslo 91 dostihol svoj veľký vzor Michaela Schumachera a je takmer isté, že zakrátko ho aj prekoná.

“Ani neviem, čo povedať. Je to česť aj obrovské emócie v jednom. Myslím na všetkých ľudí, ktorí mi pomáhajú. Ako chlapec som súťažil v počítačových hrách a bol som tam Michaelom Schumacherom. Áno, bol to môj idol. Nikdy by mi však nenapadlo, že sa s ním niekedy budem porovnávať alebo dokonca prekonávať jeho rekordy,” uviedol Lewis Hamilton, cituje ho aj portál ORF.

“Každý rekord bude jedného dňa prekonaný. Tie Michaelove vyzerali nedotknuto, ale objavil sa Lewis. A po ňom príde zasa niekto, kto jeho prekoná. Teraz je však pravdepodobne ešte len v škôlke,” vyhlásil šéf Mercedesu Toto Wolff.

Keď sa v roku 2006 Schumacher na Veľkej cene Čína dočkal rekordného a zároveň posledného 91. víťazstva, dvadsaťročný Lewis Hamilton vyhral šampionát “prípravnej” série GP2. Už vtedy bol taký dominantný, že ovládol aj preteky, kde dostal časovú penalizáciu za nesprávny prejazd boxami. Syna brazílskeho šampióna minulosti Nelsona Piqueta ml. zdolal o 12, ale tretieho Francúza Alexandra Prémata až o 48 bodov.

Zatiaľ čo kariéra legendárneho Nemca sa chýlila ku koncu, britský mladík o rok neskôr podpísal svoju prvú zmluvu v efjednotke, keď sa stal súčasťou McLarenu. Už v roku 2008 získal prvý titul majstra sveta – v pamätnom súboji o 1 bod pred Brazílčanom Felipem Massom na Ferrari. Ďalšie štyri roky kontinuálne úspechy nepriniesli. Nakoniec sa ambiciózny Hamilton v roku 2013 dohodol s Mercedesom, kde prevzal štafetu práve po Schumacherovi. A hoci sa to spočiatku nezdalo, Mercedes sa stal pre neho tým, čím pre Schumachera Ferrari. Už v roku 2014 pridal druhý titul majstra sveta a odvtedy víťazí každý rok. Jedinou výnimkou bola edícia 2016 a triumf jeho tímového kolegu Nica Rosberga.

“Naozaj som si ešte pred pár rokmi nevedel predstaviť, že raz padnú Schumacherove rekordy. Je to však dôkaz, že keď človek chce a má okolo seba tých správnych ľudí, všetko je možné,” podotkol Hamilton.

Pri slávnostnej ceremónii po Veľkej cene Eifelu sa odohral aj jeden dojímavý moment. Mick Schumacher odovzdal Hamiltonovi otcovu červenú prilbu a Brit mal slzy na krajíčku. Bolo to symbolické odovzdanie žezla do budúcnosti, lebo Schumacherov rekordný počet majstrovských titulov (7) s veľkou pravdepodobnosťou Hamilton dorovná už po tejto sezóne. Aktuálne má na čele náskok 69 bodov pred Valtterim Bottasom a do konca sezóny zostáva odjazdiť už len šesť veľkých cien. “Technické predpisy vo formule 1 sa nezmenia ani v nasledujúcej sezóne a Mercedes by mal opäť disponovať najsilnejším monopostom. Rekordný ôsmy titul Hamiltona teda ani zďaleka nie je nereálny,” zaprognózoval si portál iDnes.cz.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..