Matovič vyháňa Sulíka z čela SaS, vraj spáchal sabotáž. Ten má preňho odpoveď

Richard Sulík a Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Všetci v koalícii sú podľa slov predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) zhrození zo správania ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Povedal to pred dnešným rokovaním vlády s tým, že Sulík spáchal sabotáž mimoriadne dôležitých opatrení, ktoré majú Slovensko ochrániť pred tým, aby muselo „zavrieť krajinu“ a zomierali ľudia. Podľa neho spáchal sabotáž práve vo chvíli, keď sa potrebovali všetci spoločne postaviť za opatrenia, aby ich ľudia rešpektovali.

Matovič povedal, že Sulík v tejto dôležitej situácii nepodržal kolegov, ale išiel si svojou cestou. Dodal, že je to nehodné predsedu koaličnej strany. V strane Sloboda a Solidarita (SaS) by mali podľa Matoviča nájsť dôstojnejšieho reprezentanta, ktorý by mal stranu viesť.

Podotkol, že teraz nie je čas na „naháňanie“ percent. Vyjadriť by sa mali podľa neho aj ministri za SaS, či „súhlasia s takýmto postojom svojho predsedu politickej strany.“ Zástupcovia SaS sa v nedeľu 11. októbra podľa premiéra pri hlasovaní o opatreniach zdržali.

Už sa nekamarátia

„Nemá moju dôveru už viac ako priateľ. Bral som ho naozaj ako priateľa,“ reagoval na novinársku otázku, či má Sulík jeho dôveru ako minister.

Richard Sulík v nedeľu 11. októbra predčasne opustil zasadanie Ústredného krízového štábu. Svoj odchod zdôvodnil tým, že pandemická komisia nemá k dispozícii základné údaje o tom, kde sa nakazili ľudia pozitívne testovaní na prítomnosť koronavírusu, no chce prijímať celoplošné rozhodnutia a zatvárať prevádzky, čo spomalí ekonomiku.

Následne si Matovič a Sulík vymenili názory na sociálnych sieťach. Sulíkov predčasný odchod okrem Milana Krajniaka (Sme rodina) a Matoviča skritizovali aj Jaroslav Naď (OĽaNO), Veronika Remišová a Juraj Šeliga (obaja Za ľudí).

Sulíkov odkaz

O tom, kto bude lídrom strany Sloboda a Solidarita (SaS), rozhodnú členovia strany v tajnej voľbe na kongrese. Pred dnešným rokovaním vlády to povedal minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík, reagujúc tak na premiérove slová o novom ‘reprezentantovi’ strany.

Podľa svojich slov prišiel na rokovanie Ústredného krízového štábu pre racionálnu diskusiu. Nedočkal sa jej a preto odišiel. Tvrdí, že keby sa robili prieskumy medzi ľuďmi, kde sa nakazili, ako často chodia do fitness centier alebo kedy boli naposledy v divadle, Slovensko by malo lepšie podklady pre prijímanie opatrení.

Zástupcovia SaS sa v nedeľu 11. októbra pri hlasovaní o opatreniach zdržali. Podľa Sulíka to nie je podstatné, keďže o všetkom rozhodne až vláda. „Tam proti budeme,“ podotkol. Tvrdí, že opakovane navrhoval, aby vláda zabezpečila kontrolu na hraniciach.

„Keď sme tu mali troch alebo nula nakazených denne a viac sa vyliečilo ako infikovalo, vedeli sme, že druhá vlna príde zo zahraničia,“ povedal s tým, že preto chcel prísnejšie kontroly na hraniciach.

— SITA/JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

214

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...