Švajčiarsky boj s koronou? Úradom treba hlásiť aj návštevy a oslavy v domácnosti

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unplash)

Švajčiari v boji proti koronavírusu prešli na sledovanie domácností. Po novom si usporiadanie rodinnej oslavy či návštevy vyžaduje, aby organizátor túto udalosť vopred ohlásil úradom spoločne s osobnými údajmi zúčastnených. Nahlásiť tiež musí hygienické opatrenia, ktoré proti šíreniu nákazy zaviedol. Počas podujatia smú úrady ich dodržiavanie skontrolovať a za ich porušenie vyvodiť patričnú zodpovednosť.

Z trasovania nakazených v Ženeve vyplýva, že 75 % prenosov nákazy sa deje v súkromnej sfére medzi najbližšími. Štátna rada sa preto pri vytváraní nových protipandemických opatrení zamerala na toto prostredie.

Portál La Tribune de Genève informoval o tom, že usporiadanie akejkoľvek domácej oslavy v hlavnom meste bude povinné vopred nahlásiť úradom. Oznámiť sa tiež musia údaje o účastníkoch podujatia, type večierku a zavedených hygienických opatreniach proti šíreniu koronavírusu.

“Ak nezavedieme záväzné pravidlá, ale len odporúčania, ohniská infekcie na tomto type stretnutí budú neustále rásť,” uviedol minister pre bezpečnosť, zamestnanosť a zdravie Mauro Poggia.

Informácie o tom od koľkých hostí bude potrebné večierok zaregistrovať prinesie švajčiarska vláda túto stredu. Poggia tiež upozorňuje, že úrady môžu dodržiavanie hygienických nariadení počas oslavy skontrolovať a za ich nedodržanie ponesie dôsledky organizátor podujatia.

Plánované opatrenia čelia kritike zo strany politickej obce, ako aj širokej verejnosti. Väčšina z nich vláde vyčíta, že na jednej strane necháva otvorené hranice, ale na strane druhej narúša ich osobný priestor vo vlastných domoch.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter