Nezodpovedný politik, nulové EQ, tliachaniny. Sulík sa s Matovičom háda aj v komentároch na Facebooku

Igor Matovič a Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Richard Sulík sa búri proti návrhu pandemickej komisie zatvoriť kvôli Covid-19 fitnescentrá či reštaurácie, nakoľko by šlo o priveľkú ranu pre ekonomiku. Na margo toho odišiel z rokovania krízového štábu a hovorí o tliachaninách, ktoré tam počúval. Igor Matovič, ktorý zastáva prísnejší postoj, naznačil, že minister hospodárstva má nulové EQ a implicitne skonštatoval, že je nezodpovedným politikom, ktorý sa iba hrá na pekného pred médiami. Časť bizarnej výmeny názorov sa odohrávala aj pod statusom premiéra.

Atmosféra na prebiehajúcom rokovaní Ústredného krízového štábu, ktorý rozhoduje o tom, ktoré odporúčania pandemickej komisie nakoniec pretaví do praxe, má od ideálu ďaleko.

Dokazuje to aj spor medzi premiérom Igorom Matovičom a šéfom rezortu hospodárstva a jeho koaličným kolegom, Richardom Sulíkom, ktorý prerástol aj do komických facebookových výmen názorov.

Sulík: Nezlikvidujme si ekonomiku, nerozdýchala by to

Koreňom vzájomných škriepok je fakt, že Pandemická komisia navrhla z dôvodu obmedzenia šírenia koronavírusu uzavrieť napríklad aj reštaurácie či fitnescentrá. Sloboda a solidarita je ale so svojou dlhodobou snahou uchrániť ekonomiku zásadne proti.

Richard Sulík z rokovania krízového štábu dokonca odišiel a na brífingu novinárov informoval, že ho zastúpi poradkyňa Jana Kiššová. „Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle. Zatvorenie ich zloží na kolená a dnes na krízovom štábe som zásadne proti takýmto krokom. Áno, chráňme sa, nosme rúška, buďme zodpovední. Ale nezlikvidujme si ekonomiku, toto by už rozdýchala ťažko,“ napísal minister hospodárstva na Facebooku.

BEZ ČÍSEL NEZATVÁRAJME! Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle….

Posted by Richard Sulik on Sunday, October 11, 2020

Je to nezodpovedné a nešťastné

Za toto konanie sa do neho obuli nielen minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý považuje jeho správanie za „veľmi nešťastné“ či podpredseda parlamentu a jedna z najvýraznejších postáv strany Za ľudí Juraj Šeliga, ktorý hodnotí Sulíkovo počínanie ako „za absolútne nezodpovedné,“ ale aj spomínaný Igor Matovič.

Matovič: Nevypočujú si argumenty a idú na obedík

Ten okolo obeda na sociálnej sieti uviedol: „Sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. A veľmi ma to mrzí. Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty, v pohode si oddídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne, a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny,“ pričom očividne myslel práve Sulíka a naznačil, že ide o človek s „nulovým EQ“ (emočný kvocient pozn. red.).

„To naozaj nám zdravie a život cudzieho človeka nestojí za dočasné obmedzenie našej osobnej slobody? Mne teda za to tie životy stoja a správanie sa nášho koaličného partnera v takto vážnej chvíli považujem za mimoriadne nezodpovedné a mimoriadne neľudské. A je mi to mimoriadne ľúto,“ pokračoval šéf OĽaNO.

NULOVÉ EQSú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. A veľmi ma to…

Posted by Igor Matovic on Sunday, October 11, 2020

Boli to tliachaniny

Na to mu Sulík v komentároch priamo pod jeho príspevok napísal, že pandemická komisia nemá základné dáta o tom, koľkí ľudia a kde sa nakazili, a iba strieľa do pása. „Tomu tie dnešné tliachaniny zodpovedali,“ uzavrel.

Očividne sklamaný predseda vlády mu krátko na to odvetil: „Keby si si aspoň našiel chvíľu času. A z tých 6 hodín by si tam aspoň chvíľu bol.“

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

16

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..