Draxler: Jedni majú z korony kult, druhí veria konšpiráciám. Tieto extrémy trhajú spoločnosť

Juraj Daxler (Zdroj: SITA)

Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler sa na sociálnej sieti vyjadril k súčasnej situácii so zvýšeným šírením ochorenia Covid-19. Je podľa neho dôležité začať racionálnu diskusiu. Pripúšťa, že existuje mnoho rôznych názorov. Podľa jeho slov však lockdowny a striktné opatrenia nemusia byť na nič dobré.

Ústredný krízový štáb zasadá na Úrade vlády SR od 10:00. Predseda vlády Igor Matovič aj minister zdravotníctva Marek Krajči (obaja OĽaNO) avizovali, že v súvislosti s prudkým nárastom počtu nových prípadov možno od krízového štábu očakávať zavedenie prísnejších opatrení.

“Opatrnosť je rozhodne namieste, ale v úplne prvom rade sa treba zameriavať na ochranu starších a iných zraniteľných skupín. Táto deklarácia nevyjadruje názor všetkých špičkových vedcov, panuje veľká rôznorodosť názorov,” píše Draxler s tým, že súčasná vláda chce zaviesť obmedzujúce opatrenia, napriek tomu, že “sa ozvala časť absolútnej svetovej vedeckej špičky s výzvou, aby vlády nepreháňali”.

Dopad na zdravých ľudí je malý

Myslí si tiež, že v týchto dňoch už o správaní nákazy máme slušný prehľad. “Podstata je, že dopad na zdravých mladých ľudí je veľmi malý,” dodáva. Tiež tvrdí, že drastické obmedzenia môžu mať ekonomické aj zdravotné dopady.

“Pre nás, čo sme v opozícii voči tejto vláde by bolo jednoduché proste ju huckať, nech čo najrýchlejšie všetko zase zavrie – pretože je jasné, že to len urýchli spoločenskú aj politickú krízu, a vláde v konečnom dôsledku sťaží fungovanie,” vysvetľuje s tým, že si myslí, že ľudia by to tentokrát už netolerovali.

Chýba nám racionalita

Vníma, že verejná diskusia sa vymyká spod racionálnych rámcov. V spoločnosti sa podľa neho vytvorili dve skupiny. Tí, čo majú z ochrany kult a tí, čo veria konšpiráciám a nezmyslom o čipovaní. “Znova, pohybom v online svete väčšina ľudí o sebe odovzdáva informácie v oveľa väčších množstvách, rýchlo a lacno, ako by sa to dalo cez nejaké čipy,” ubezpečuje.

S rastúcou nenávisťou voči opatreniam rastie podľa Draxlera náklonnosť k extrémom a spoločnosť sa tak vnútorne trhá. “Vyhnime sa tomu. Potrebujeme úplne normálnu, racionálnu diskusiu o tom, ako korona naozaj škodí a čo s ňou naozaj treba robiť a čo už je prehnané či dokonca kontraproduktívne,” zakončuje bývalý minister svoj status.

Je čas začať racionálnejšiu diskusiu o COVID-19Vláda ide zavádzať ďalšie obmedzujúce opatrenia. Robí to v čase, keď sa…

Posted by Juraj Draxler on Saturday, October 10, 2020

— VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...