Finále mužskej dvojhry Roland Garros obstarajú favoriti. Djokovič si pred súbojom proti Nadalovi verí, hoci na antuke kraľuje jeho súper

Novak Djokovič (Zdroj: SITA)

Finále mužskej dvojhry na grandslamovom tenisovom turnaji Roland Garros na parížskej antuke obstarajú dvaja najväčší favoriti. Do záverečného duelu sa totiž prebojovali prvý aj druhý hráč svetového rebríčka Srb Novak Djokovič a Španiel Rafael Nadal.

Najvyššie nasadený Djokovič sa v semifinále natrápil s Grékom Stefanosom Tsitsipasom a zvíťazil až po päťsetovej dráme 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1, kým turnajová dvojka Nadal bez väčších problémov vyradil Diega Schwartzmana 6:3, 6:3, 7:6 (0). Finále je na programe v nedeľu o 15.00 h.

Novak Djokovič pritom tiež mieril za hladkým triumfom. Viedol 2:0 na sety a v treťom mal za stavu 5:4 výhodu pri vlastnom podaní. Mečbal však nepremenil a napokon musel duel ratovať až v piatom sete. “Nemal som radosť z toho, ako som zahral koncovky tretieho a štvrtého setu. Potešilo ma však, ako som si udržal mentálnu vyrovnanosť počas celého stretnutia. Cítil som, že aj keď som prehral tretí a štvrtý set, stále smo lepším hráčom,” priznal Srb po úspešnom súboji a cituje ho web iDnes.cz. “A na konci súperovi došla šťava. Vtedy som nastúpil, využil svoje príležitosti a dokončil duel skvelým spôsobom,” dodal.

V nedeľu však na Djokoviča čaká ešte ťažší súper. Nadalovi parížska antuka vždy svedčala, veď na nej získal dvanásť titulov a Srb iba jeden. Na Roland Garros 2020 sa uskutoční už 56. vzájomným zápas týchto tenisových velikánov. “Hral som s ním častejšie než s kýmkoľvek iným, je to môj najväčší rival. Aj zásluhou toho, že sme spolu odohrali toľko skvelých zápasov, máme k sebe rešpekt. Tiež to dodáva motiváciu ísť na kurt a hrať to najlepšie. Obaja vieme, že keď chceme uspieť, musíme predviesť to najlepšie,” zdôraznil Djokovič.

S Nadalom má Srb pozitívnu bilanciu 29:26, no na antuke vyhral iba jediný zo siedmich vzájomných stretnutí. “Na tomto kurte som prehral väčšinu zápasov, ale tiež som jeden vyhral, bolo to vo štvrťfinále v roku 2015. To je duel, na ktorý sa pozriem a pokúsim sa vziať si z neho pozitíva, ktoré proti nemu môžem použiť,” doplnil pre súbojom proti Nadalovi rodák zo srbského Belehradu.

Rafaelovi Nadalovi v nedeľu pôjde o jubilejný 20. grandslamový titul, jeho ziskom by sa dotiahol na Švajčiara Rogera Federera. Novak Djokovič má týchto úspechov trochu menej, v prípade úspechu ich bude mať na svojom konte 18. “Som veľmi blízko trofeje, ale čaká má môj najväčší rival, najťažšia prekážka a výzva, akú môžete mať. V takej situácii som však už bol a zvládol som ju. Viem, ako sa potrebujem pripraviť a čo musím spraviť,” dodal podľa iDnes.cz.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..