Veľký Šariš sa stal prvým slovenským držiteľom titulu Európske mestečko športu roka

Ilustračný obrázok (Zdroj: Facebook.com/mestovelkysaris)

Mesto Veľký Šariš získalo titul Európske mestečko športu 2021. Stalo sa prvým mestom na Slovensku s týmto titulom, ktorý je udeľovaný mestám s počtom obyvateľov do 25-tisíc.

Ako vysvetlil primátor Veľkého Šariša Viliam Kall, každý rok je vybrané jedno Európske hlavné mesto športu, niekoľko Európskych miest športu a tiež Európskych malomiest športu s počtom obyvateľov do 25-tisíc, medzi ktoré Veľký Šariš patrí. „Šport má v našom meste bohatú tradíciu, vlani sme oslávili sto rokov organizovaného športu v meste, aj preto som veľmi rád, že sa nám podarilo tento titul získať. Veríme, že prinesie spropagovanie a rozvoj nášho športu, klubov či športovcov. Tešíme sa, že o Veľkom Šariši bude počuť aj v Európskom parlamente,” uviedol Kall.

O udelení titulu rozhodla komisia ACES, ktorá pozostáva z členov z rôznych krajín Európy. ACES je nezisková organizácia, ktorá je partnerom Európskej komisie a má právo udeľovať tieto tituly. „Pre komisiu bolo dôležité, aby mesto vedelo zabezpečiť šport pre všetkých, každú vekovú kategóriu, pre znevýhodnene osoby a osoby so zdravotným postihnutím. Ďalšou podmienkou bolo aj to, aby mesto malo bohatú históriu športu,” informovala riaditeľka Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši Mária Gáborová.

Najväčším benefitom získaného titulu je zviditeľnenie mesta na športovom poli. „Mesto by sa mohlo aj takýmto spôsobom možno ľahšie dostať k európskym projektom, ktoré sa týkajú športu,” dodala členka delegácie zo Slovenska Andrea Junger, podľa ktorej je dôležité aj to, že ocenené mestá sa na európskom poli spájajú a navzájom spolupracujú.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..