NAKA zadržala exiskára Pavla Forischa. Pred pár dňami nám povedal, že ide po Pente a Kočner si ho chcel najať na Sulíka

Pavol Forisch (Zdroj: facebook.com)

Národná kriminálna agentúra dnes v doobedných hodinách vo svojich príbytkoch zadržala Pavla Forischa, Jána Feranca a Stanislava Žiarana. Všetci traja sú pritom bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby.

Ako prvá o tom verejnosť informovala TV Markíza, pričom oficiálnym dôvodom by malo byť porušenie ustanovenie zákona o nedovolenom ozbrojovaní a drogová či násilná trestná činnosť.

O prípade na svojom facebookovom profile informovala aj polícia. „Policajti NAKA P PZ zasahujú v Bratislave a okolí v súvislosti s násilnou, drogovou trestnou činnosťou a nedovoleným ozbrojovaním. Zatiaľ boli zadržané 3 osoby, procesné úkony v tejto chvíli naďalej pokračujú,“ uvádza sa.

AKTUÁLNE: ZÁSAH NAKAPolicajti NAKA P PZ zasahujú v Bratislave a okolí v súvislosti s násilnou, drogovou trestnou…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 15. Oktober 2019

Len pred šiestimi dňami poskytol Pavol Forisch rozhovor aj Denníku S v súvislosti s jeho údajným financovaním zo strany spolumajiteľa Esetu Antona Zajaca, ktoré malo prebiehať prostredníctvom Jozefa Rajtára.

Zajac im vraj ponúkol „lóve,“ no malo ísť o malú sumu a Forisch deklaroval, že sa „nenechá kúpiť.“ Anton Zajac tieto informácie pre naše médium poprel, s Forischom podľa vlastných slov nekomunikoval ani sprostredkovane a osoby z prostredia tajných služieb sú pre neho „apriori nedôvyryhodné.“

Rajtár na margo spolupráce s Forischom pre Denník S uviedol, že mu pomáhal v boji proti Kočnerovi. „Najpodstatnejšia vec je, že sa podaril historický prelom a nedotknuteľní sú dnes naozaj vyšetrovaní, pred súdom alebo odsúdení,” skonštatoval Rajtár. Spoluprácu už bývalého saskára s Pavlom Forischom kritizoval napríklad predseda SaS Richard Sulík, ktorý ho označil za závadovú osobu.

Z Forischových úst v rozhovore s Denníkom S zaznelo, že Marian Kočner si u neho „chcel objednať diskreditáciu Sulíka, ale nezobral to“ novinári ho vraj väčšinou iba „dehonestujú“, rád bude spolupracovať s kýmkoľvek, kto „nevykonáva protištátnu činnosť“ a momentálne vraj pracuje na tom, aby položil finančnú skupinu Penta, pokiaľ na to bude „mať možnosti“ a v prípade, že to bude „legálne“. Zmienil tiež kauzu mäsiarskeho gigantu Mecom patriaceho Pente, ktorý má vraj páchať „samé podvody” týkajúce sa DPH.

Forisch sa dostal do pozornosti médií minulý rok, keď na sociálnej sieti zdieľal dokument, podľa ktorého Luciu Nicholsonovú v roku 2003 kanadské úrady zadržali za prostitúciu. Dokument sa ukázal byť hoaxom.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Lacným palivám odzvonilo. Analytička predpokladá opätovný rast cien

Lacným palivám odzvonilo. Analytička predpokladá opätovný rast cien

Slovenskí motoristi sa znižovania cien pohonných látok zatiaľ nedočkajú. Ceny na slovenských pumpách môžu v nasledujúcom týždni stagnovať alebo mierne zdražieť, predpokladá to analytička Poštovej banky Jana Glasová. „Od vývoja cien čierneho zlata závisí aj vývoj cien benzínu..