Sagan opäť druhý za Démarem. Francúz už má tri etapové triumfy na tohtoročnom Giro d’Italia

Arnaud Demare, Peter Sagan (Zdroj: SITA)

Ani ďalší pokus Petra Sagana (Bora-Hansgrohe) o prvé víťazstvo na Giro d’Italia sa neskončil víťazstvom. V 7. etape slávnych talianskych pretekov sa rýchly Slovák opäť musel skloniť pred Francúzom Arnaudom Démarem z tímu Gropuama-FDJ, ktorý si v záverečnom šprinte v Brindisi pripísal už tretí etapový triumf na tohtoročnom Gire. Zároveň zvýšil náskok pred Saganom na čele bodovacej súťaže z 39 na 55 bodov.

Sagan má už tretie druhé miesto pri svojej premiére na Giro d’Italia. Tretí skončil Austrálčan Michael Matthews z tímu Sunweb. V záverečnom šprinte sa Démare a Sagan jasne odpútali od zvyšku šprintérskeho poľa. Slovák bol na zadnom kolese Francúza, ale ten ho pred seba nepustil. Chvíľami sa zdalo, že ho aj trochu blokuje. Sagan sa ho pokúšal predísť z pravej strany, kde však nebolo dostatok miesta. V samom závere už Sagan rezignoval.

Piatková etapa merala iba 143 km a všeobecne sa o nej hovorilo ako o najľahšej v celom programe 103. ročníka Giro d’Italia. Cyklistom však znepríjemňoval jazdu z Matery do Brindisi občas veľmi silný vietor. Štvoricu v úniku tvorili Talian Marco Frapporti (Vini Zabú – KTM), Belgičan Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Švajčiar Simon Pellaud (Androni Giocattoli – Sidermec) a Čech Josef Černý (CCC Team). Neskôr zostala vpredu len dvojica Frapporti – Pellaud. Ich pokus sa však skončil relatívne skoro – 53 km pred cieľom. Na šprintérskej prémii o body do súťaže o cyklámenový dres Sagan skončil piaty a jeho hlavný rival Démare získal na štvrtej priečke o bod viac. V závere v Brindisi sa podľa očakávania udial hromadný šprint. Tím Groupama-FDJ pripravil výbornú pozíciu pre Démara a cyklista jazdiaci v cyklámenovom drese lídra bodovacej súťaže opäť potvrdil dobrú formu a čoraz väčšie sebavedomie. Démare si pripísal už 13. triumf v aktuálnej pandémiou koronavírusu poznačenej sezóne a v tomto smere najlepší z celého profipelotónu.

V celkovej klasifikácii zostal na čele Portugalčan Joao Almeida z tímu Deceuninck – Quick Step. Na druhé miesto sa s mankom 48 sekúnd z tretieho posunul Holanďan Wilco Kelderman (Sunweb), ktorý predstihol Španiela Pella Bilbaa (Bahrain-McLaren). Ten zaostáva o 49 sekúnd.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..