Cestujúca v bratislavskej električke si odmietla nasadiť rúško. Vyviedla ju polícia

(Zdroj: ms)

Žena cestujúca bratislavskou električkou si ani po výzve šoféra a dohováraní spolucestujúcich nenasadila rúško. Odmietala tiež opustiť vozidlo s argumentom, že má kúpený lístok. Privolaní policajti boli nútení odviesť ju proti jej vôli. Predtým poriadkovým zložkám argumentovala, že ich konanie nie je právne podložené.

Incident sa podľa portálu Bratislavské noviny odohral okolo tretej popoludní v električke číslo štyri na Špitálskej ulici. Upravená pani v strednom veku si vraj ani po výzve spolucestujúcich nenasadila rúško.

Odmietla tak urobiť aj po výzve šoféra, preto na zastávke Dva levy zastavil a privolal políciu. Podľa výpovede prítomných začali ľudia čakajúci na príchod polície električku postupne opúšťať, niektorí vraj pritom žene dohovárali.

Tá mala ale naďalej tvrdohlavo sedieť na mieste a brániť sa tým, že má kúpený lístok, a preto ju nikto nemôže len tak odviesť.

Po príchode policajtov podľa dostupných informácií odmietala z električky vystúpiť a ich postup označila za právne nepodložený. Policajti preto museli prejsť k fyzickým krokom a ženu z električky odviesť proti jej vôli.

“Osoba bola predvedená na príslušné policajné oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Následne bude vec odstúpená na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorý je príslušný na prejednanie takéhoto priestupku,” uviedla policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

50

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov. Ministerstvo hospodárstva SR ich nakúpilo na základe minuloročného uznesenia vlády, podľa ktorého malo zabezpečiť 8 miliónov testov. „Rezort hospodárstva toto zadanie týmto naplnil a je potrebné, aby bolo rozhodnuté, kto..

Odoberajte náš newsletter