Zvolebnieva sa. Most chce zintenzívniť rokovania s SMK

Béla Bugár (Zdroj: SITA)


Vládna strana Most-Híd chce zintenzívniť rokovania o vytvorení volebnej strany so Stranou maďarskej komunity (SMK) a Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou (MKDA).

Agentúru SITA o tom informovala Klára Magdeme z Mosta-Híd. O tomto postupe podľa nej rozhodlo dnešné predsedníctvo strany.

Republiková rada SMK v sobotu rozhodla, že s Mostom-Híd bude rokovať. Vládna strana toto rozhodnutie víta. „Musíme nájsť jasné a praktické riešenie, ktoré bude garantovať reprezentáciu regiónov a národností v parlamente,“ povedala Magdeme.

Prieskumy preferencií politických strán ukazujú, že ak by kandidovali samostatne, ani Most-Híd, ani SMK by sa do parlamentu nedostali. SMK rokovala s Mostom-Híd aj počas leta.

Kameňom úrazu bolo zloženie kandidátky. Most-Híd chcel za jej lídra Bélu Bugára, SMK bola proti. MKDA sa s Mostom-Híd v lete na spoločnom postupe dohodla.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...