Sudánec v Británii dostal za teror doživotie. Podľa súdu chcel zabiť toľko ľudí, koľko sa len dá

Salih Khater, skica z pojednávania (Zdroj: SITA)


Tridsaťročný Brit sudánskeho pôvodu, ktorý v auguste útočil autom pred budovou britského parlamentu, dostal trest doživotného väzenia. Podľa súdu chcel muž zabiť čo najviac ľudí. Tri osoby pri jeho útoku utrpeli zranenia.

Ako v pondelok rozhodol londýnsky súd, vo väzení musí stráviť bez možnosti prepustenia najmenej 15 rokov.

Salih Khater, ktorý žil v Birminghame, pracoval ako manažér obchodu a študoval na sudánskej Univerzite vedy a techniky, 14. augusta v čase rannej dopravnej špičky na striebornom Forde Fiesta zrazil niekoľko cyklistov a chodcov a následne nabúral do bezpečnostných zábran pred parlamentom.

Traja ľudia pri jeho vyčíňaní utrpeli zranenia. Podľa pondelňajšieho rozsudku bolo “nepochybne jeho úmyslom zabiť toľko ľudí, koľko sa len dá, a týmto spôsobom šíriť strach a teror”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...