V Holandsku odsúdili afgánskeho imigranta za útok nožom. Dnes by som konal rovnako, povedal

Záber z útoku v roku 2018 (Zdroj: SITA)


V Holandsku v pondelok odsúdili na takmer 27 rokov za mrežami afganského žiadateľa o azyl, ktorý vlani nožom napadol dvoch amerických turistov na amsterdamskej hlavnej železničnej stanici. Obidvaja muži prežili, no jeden z nich je čiastočne paralyzovaný.

Dvadsaťročného Jaweda S. postrelili policajti krátko po tom, ako 31. augusta 2018 pobodal dvoch 38-ročných Američanov. Obidvaja muži prežili, no jeden z nich je čiastočne paralyzovaný, keďže po bodnutí do chrbta už nebude môcť samostatne chodiť. Druhý muž utrpel nervové poranenie v oblasti rúk.

Súd útočníka uznal vinným z pokusu o vraždu s teroristickým motívom a udelil mu maximálny trest odňatia slobody na 26 rokov a osem mesiacov. Páchateľ musí obetiam vyplatiť celkovo viac ako 2,6 milióna eur.

Afganec pricestoval do Holandska vlakom z Nemecka, kde zamietli jeho žiadosť o udelenie azylu. Jeho motívom bolo pomstiť sa za “urážku islamu”, pričom nevedel, kto sú jeho obete.

Počas súdneho procesu neprejavil žiadnu ľútosť a opakovane vyhlásil, že “ak by niekto opäť urazil jeho náboženstvo, konal by rovnako”. Súd považoval riziko ďalšieho útoku za veľmi vysoké a preto mu udelil maximálny možný trest.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...