Lenč o Matovičovi: Pri takom tempe rastúcej paranoje a sebestredného vládnutia bude treba konzílium psychiatrov

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Z kritiky, ktorá sa na predsedu vlády a jeho kabinet valí z mnohých strán viní Igor Matovič (OĽaNO) médiá platené oligarchami, neprajníkov a niektorých ľudí, ktorí mu vraj neustále hádžu polená pod nohy. Politológ Jozef Lenč sa opakovane vyjadril, že Matovič mu svojím správaním pripomína expremiéra Vladímira Mečiara.

Lenč reagoval na viaceré statusy predsedu vlády z uplynulých dní tvrdou kritikou, ktorou v prípade Matoviča rozhodne nijako nešetrí. „Dilinkovia, mudrosráči, zapredanci, bábky v rukách oligarchov… Chýba už len Soros. Všetci škodia Igorovi. Hádžu mu polená pod nohy v jeho svätej vojne. Populista v koncoch, narcista s mesiášskym komplexom v čase vlastného zlyhania vždy hádže vinu na iných,“ napísal politológ pred pár dňami na sociálnej sieti.

V spomínanom facebookovom statuse Lenč dodáva, že Matovič hádže vinu na ostatných aj vtedy, keď túži po pozornosti alebo väčšej moci, a prirovnáva ho preto k Mečiarovi.

„Vlado Mečiar, ticho závidí, že jeho mentálny dedič má dnes Facebook a na svojej strane opäť Knažka a jemu podobných servilných ministrov. Pomaly bude viac než aktuálne (akútne) zavolať na pomoc konzílium odborníkov z mája 1998,“ konštatoval politológ na sociálnej sieti.

Lakmusový papierik

Po Matovičovom statuse o „lakmusovom papierku“, v ktorom premiér píše o tom, že „každá ťažká situácia umožní, aby sa vykreslili charaktery všetkých zúčastnených“, sa Lenč znova pustil do tvrdej kritiky a nevyhol sa prirovnaniu k Mečiarovi.

„Každá. Tí, čo chcú pomôcť ostatným, zatnú zuby a pomáhajú. Tí, ktorí chcú pomôcť sebe a svojim záujmom, vkuse vyťahujú prkotiny, ktoré im niekde vadia, odzadu podrážajú nohy, vytvárajú zbytočné dusno, znechucujú ľudí … v duchu – čím horšie, tým lepšie … a nie je to len dnes na Slovensku, ale tisícročia všade na Zemi našej,“ napísal premiér na svojom oficiálnom facebookovom profile.

V reakcii na slová premiéra o lakmusovom papieru dáva Lenč Matovičovi výnimočne za pravdu, ktorú však obracia na tvrdú kritiku. „Facebook je vskutku lakmusový papierik psychického zdravia premiéra. Majster konšpirácií a vyťahovania prkotín (najnovšie ‚kauza‘ opravy cesty na Muráni) sa sťažuje, že údajne niekto proti nemu a jeho servilnej s. r. o. zavše využíva jeho vlastnú ‚medicínu‘,“ píše Lenč.

Opakovanie minulosti?

V závere svojho krátkeho, ale veľavravného statusu politológ ešte nezabúda na malú lekciu z novodobej histórie slovenskej politiky. Pripomína rok 1998, keď účastníci slovenského zjazdu psychiatrov vyzvali vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara, aby sa vo svojom aj obecnom záujme stiahol z politiky. „Obavy zo zániku demokracie u nás nám viac nedovolia mlčať,“ napísali psychiatri Mečiarovi v otvorenom liste pred vyše dvomi desaťročiami.

„Pri tomto tempe rastúcej paranoje a sebestredného vládnutia, bude nutné opäť zvolať konzílium z mája 1998, ktoré premiérovi napíše otvorený list s adekvátnou výzvou,“ uzatvára Lenč svoj facebookový status.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

48

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter