Matovič: Situácia je mimoriadne vážna, takmer 800 prípadov. Zomknime sa a vykrúťme hnusobe krk

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 spôsobeného koronavírusom SARS-Cov-2 na Slovensku rastie. Za stredu zachytili zdravotníci pri testovaní 797 nakazených, čo je doposiaľ rekord. Navyše bol vykonaný aj rekordný počet testov. Informácie zverejnil premiér Igor Matovič (OĽaNO), ako už býva zvykom, na svojom facebookovom profile.

„Dva rekordy – 797 pozitívnych pri 9170 testoch. Situácia je mimoriadne vážna a najvyšší čas zatnúť zuby a pomáhať spoločnej veci … a nie len vkuse na vyťahovaní rôznych prkotín štvať ľudí proti vláde,“ píše Matvoič v úvode svojho statusu.

Premiér apeluje na ľudí, aby neprestávali byť k sebe ohľaduplní a zomkli sa ako pri prvej vlne pandémie, keď bolo Slovensko v boji proti šíreniu koronavírusu najúspešnejšie spomedzi európskych krajín.

„Dokázali sme spoločnými silami v prvej vlne malý veľký európsky zázrak. Dokážme to aj teraz, hoci teraz to bude o dosť dosť ťažšie. Zomknime sa a vykrúťme hnusobe krk,“ uzatvára Matovič.

V čase, keď premiér informoval o rekordných testovaniach aj náraste nakazených však na oficiálnej stránke korona.gov.sk figurovali úplne iné, nižšie, čísla a dátum aktualizácie bol 1.10.

DVA REKORDY – 797 pozitívnych pri 9170 testoch. Situácia je mimoriadne vážna a najvyšší čas zatnúť zuby a pomáhať…

Posted by Igor Matovic on Thursday, October 1, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...