Matovičovi pod oknami protestovali hokejisti

Protestov hokejistov pred Úradom vlády SR (Zdroj: SITA)

Svoj protest prišli dnes vyjadriť pred úrad vlády slovenskí hokejisti. Tí protestujú proti zákazu hrania a žiadajú od vlády kompenzáciu za ušlé zisky. Ako poznamenávajú viacerí hráči, aj oni majú rodiny a mnoho klubov utrpelo veľkú finančnú ranu už počas prvej vlnky pandémie.

V stredu sa pod oknami Úradu vlády SR v Bratislave konala nezvyklá demonštrácia. Zhromaždili sa tu zástupcovia hokejových klubov, ktorí vyjadrili svoj verejný nesúhlas s chystanými opatreniami vlády. Považujú ich za likvidačné pre slovenský hokej, informuje televízia TA3.

Trojica hokejistov Michal Sersen, Ivan Švarný a Branislav Rapáč taktiež odovzdala premiérovi Igorovi Matovičovi otvorený list, v ktorom hráči žiadajú, aby mohli opäť hrať. Zároveň tiež chcú, aby vláda kompenzovala hokejové kluby za ušlé zisky za nedohraté ročníky dvoch najvyšších súťaží. Hokejových hráčov podporil aj zástupca hráčov z výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu Tomáš Medveď.

„V liste je zhrnuté, že aj my sme živitelia rodín a musíme z niečoho žiť. Ale okrem športovcov či hercov sa pohybuje v kultúre aj športe veľa ľudí, ktorí sú v zákulisí a nie je ich vidno. Tí všetci potrebujú vedieť, čo sa s nim bude diať, keď sa zatvoria štadióny či divadlá,“ povedal obranca z klubu HC Slovan Bratislava Michal Sersen.

Šport je dôležitý pre zdravie

Podobne sa vyjadril aj Branislav Rapáč, ktorý uviedol, že vstupenky tvoria veľkú časť príjmov hokejových klubov.  Poznamenal, že zdravie na prvom mieste, takže by sa určite nemal zakazovať šport – považuje takýto krok za obrovskú chybu.

„Prijaté opatrenia ústredného krízového štábu SR nespochybňujeme. Naopak, budeme ich s plnou vážnosťou rešpektovať. No stojí za zamyslenie, prečo v krajinách, kde je situácia výrazne horšia, sa športové podujatia konať môžu,“ uviedol v stanovisku Slovenský zväz ľadového hokeja.

SZĽH ďalej vyzýva ľudí, aby dodržiavali nariadenia ústredného krízového stavu. Dodávajú však, že nezačatie hokejovej sezóny spôsobí klubom vážne problémy, pričom slovenský hokej utrpel veľkú ranu už počas prvej vlny koronavírusu.  

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

23

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...