Štartuje najväčšia cyklistická párty v Taliansku

Ilustračný obrázok

Giro d´Italia sú prvé z trojtýždňových pretekov cyklistickej sezóny, ktoré sa zvyčajne konajú v máji. Kvôli globálnej pandémii koronavírusu sa však preteky roku 2020 presunuli až na október.

Každý, kto dúfa, že vyhrá Giro, bude musieť absolvovať aj šprintérske a stredne horské etapy, ktoré jazdcom hľadajúcim výborné umiestnenie poriadne sťaží situáciu. Profil celého Gira bude viac kopcovitejší, ako bola predchádzajúca Tour. Veľa jazdcov, ktorí mali štartovať na Gire v pôvodnom termíne, sa zamerali na Tour. Veľa z nich nebude štartovať. No zdá sa, že Taliansko aj tak ponúkne prehliadku výborných jazdcov na celkové poradie.

Minuloročný víťaz Richard Carapaz tento rok nebude obhajovať titul a nahradí ho tímový kolega Geraint Thomas. Práve on bude patriť medzi horúcich favoritov na zisk „maglia rosa“, teda ružového trička. Azda najväčší favorit by mal byť Brit Simon Yates. Víťaz nedávnych pretekov Tirreno – Adriatico bude útočiť na ružový dres a bude sa snažiť neurobiť podobnú chybu ako v edícii v roku 2018. Vtedy mal ružový dres celkovo 13 etáp a vybuchol až v 18. etape a celkovo skončil až na 21. mieste.

Domáce publikum sa bude spoliehať na svojho žraloka zo Sicílie Vincenza Nibaliho. Ten si odkrúti premiéru v drese Treku Segafredo na grand tour. Ďalší favorit pochádza z kazašského tímu Astana a je ním Jakob Fuglsang. Je pravda, že v porovnaní s minulou sezónou nemá až takú formu. Bora – Hansgrohe sa bude spoliehať, že ich jazdec Rafal Majka sa konečne postaví na vytúžené stupne víťazov. Zajazdil solídne Tirreno – Adriatico, keď skončil celkovo tretí.

V rovinatých koncovkách by mali byť dominantní jazdci ako Arnaud Démare, Fernando Gaviria alebo Elia Viviani. Michael Mathews bude veľmi solídnym šprintérom a karty zamieša aj v zvlnených etapách. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na nášho Petra Sagana, ktorý si odkrúti v Gire svoj debut. Už druhá etapa v tohtoročnej edícii by mu mala vyhovovať. Budeme mu teda držať palce.  

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter