Do Nemecka z Grécka vycestovalo 139 žiadateľov o azyl

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Z Grécka v stredu vycestovalo 139 zraniteľných žiadateľov o azyl, ktorí žili v preplnených táboroch na gréckych ostrovoch. Ich presun je súčasťou úsilia zmierniť preplnenosť táborov a presťahovať migrantov a utečencov do ďalších európskych krajín

Z Grécka odišli deti s vážnymi zdravotnými problémami a ich bezprostrední príbuzní a tiež 53 maloletých bez sprievodu dospelých, informovalo tamojšie ministerstvo pre migráciu.

Spomenutí maloletí bez sprievodu patria do programu pre 1600 detí a mladistvých do 18 rokov, ktorí sú v Grécku bez rodičov alebo opatrovníkov, zameraného na presídlenie do iných európskych krajín.

Podľa námestníka ministra pre migráciu Giorgosa Koumoutsakosa je let do Nemecka prvý “presídľovací let” po tom, čo začiatkom mesiaca vyhorel neslávne známy utečenecký tábor Moria na ostrove Lesbos.

V táboroch na gréckych ostrovoch žije vyše 26-tisíc migrantov, viac ako polovica z nich je na Lesbose. V utorok úrady presťahovali takmer 1000 ľudí z ostrovov v Egejskom mori do pevninského Grécka, aby zmiernili preplnenosť v tamojších táboroch.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter