Konzervatívna vládna strana vo voľbách v Poľsku znova valcovala

Jarosław Kaczyński (Zdroj: SITA)

Oficiálne výsledky sa očakávajú v utorok.

Za víťaza nedeľných parlamentných volieb v Poľsku sa vyhlásila vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS). “Máme víťazstvo. Napriek silným súperom sme dokázali zvíťaziť,” uviedol líder strany Jaroslaw Kaczynski.

Podľa exit pollu, ktorý uskutočnila agentúra Ipsos, získali konzervatívci 43,6 percenta hlasov. To by znamenalo, že si zabezpečili absolútnu väčšinu 239 zo 460 kresiel v parlamente.

Kaczynski prisľúbil, že jeho strana bude naďalej pokračovať v práci, čo podľa jeho slov už viedlo k zlepšeniu stavu verejných financií. “Končíme určitú etapu a začíname novú. Nebude jednoduchšia, možno náročnejšia. Dúfam však, že ju ukončíme s ešte väčším úspechom,” uviedol.

Vo voľbách mohlo svoj hlas odovzdať viac ako 30 miliónov oprávnených voličov. Oficiálne výsledky sa očakávajú v utorok.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...