Korona nie je chrípočka. Podporujem sprísnenie opatrení. Je to nepopulárne, ale potrebné, píše Krajniak

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Zdroj: SITA)

Dilema otvorená ekonomika verzus ochrana života a zdravia je falošná, myslí si minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Hovorí, že treba podporiť sprísnenie opatrení, pretože čím viac nakazených ľudí na Slovensku bude, tým horší dopad to bude mať na hospodárstvo.

Minister práce Milan Krajniak podotýka, že mohol byť v tomto prípade ticho. Rozumie, že ľudia majú koronavírusu a obmedzovania bežného spôsobu života plné zuby. „Niektorým z vás ohrozuje aj živobytie. Napriek tomu som stále presvedčený, že dilema ochrana životov a zdravia vs čo najviac otvorená ekonomika je falošná,“ hovorí minister.

Odkazuje napríklad na prípad Švédska, ktoré vraj malo celé leto zavedený prísnejší režim ako Slovensko, ale napriek tomu tam je oveľa viac obetí koronavírusu pri podobnom poklese ekonomiky. A to len vďaka tomu, že na jar mali miernejšie opatrenia.

MOHOL BY SOM BYŤ TICHO…… a prejsť znovuzavedenie celoplošných opatrení kvôli korone mlčaním. Nie som premiér,…

Posted by Milan Krajniak on Monday, September 28, 2020

Podporujem sprísnenie

„Preto podporujem celoplošné sprísnenie opatrení, ktoré dnes schválil ústredný krízový štáb. Viem, že je to nepopulárne, ale verím, že je to jediný možný krok nielen pre ochranu zdravia, ale aj pre ekonomiku,“ tvrdí Krajniak.

Šéf rezortu práce taktiež pripomína vetu infektológa a profesora Vladimíra Krčméryho, podľa ktorého budeme buď „my diktovať chorobe, alebo bude choroba diktovať nám“. Krajniak vyzýva, aby sme si nenechal diktovať chorobou, a preto treba prevziať iniciatívu.

Buďme k sebe milí

„Korona nie je chrípočka. Taliani, Francúzi alebo Španieli nemohli dlhé týždne opustiť vlastné byty, aby to vôbec zvládli. Aby sme sa tomu vyhli, nesmieme sa to teraz snažiť “ošvindľovať”. Čo môže každý z nás robiť?“ pýta sa minister práce a ponúka ľuďom tri rady.

Je podľa neho dôležité, aby ľudia nosili rúška, umývali si ruky a dodržiavali si odstup od iných ľudí. Za jeden týždeň by sa mali ideálne stretnúť nanajvýš s piatimi ľuďmi mimo svojej rodiny či pracovných kolegov. A nakoniec – musíme byť k ostatným ľuďom ohľaduplní a povzbudiví.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..