Lenč o Matovičovi: Narcista s mesiášskym komplexom v čase vlastného zlyhania vždy hádže vinu na iných

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Na Slovensku prebieha strategická demoralizácia más, myslí si premiér a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Podľa neho istí ľudia, ako aj médiá vlastnené oligarchami, kritizujú či zosmiešňujú rozhodujúce autority s cieľom obrátiť občanov krajiny proti nim. Politológ Jozef Lenč reaguje na Matovičove statusy z uplynulých dní nekompromisnou kritikou.

Pokiaľ sa bojuje za dobrú vec, vždy sa podľa premiéra nájdu hlasy, ktoré idú proti spoločnému dobru a verejnému záujmu. V príspevku na sociálnej sieti Matovič hovorí o systematickej až strategickej demoralizácií „vojska“ – teda občanov Slovenska.

„Počas každej mimoriadnej situácie, pandémie či vojny je absolútnym kľúčom k víťazstvu získať pre spoločnú vec masy. Ak sa s plánom boja masy stotožnia, máte veľkú šancu spoločný boj vyhrať… to sa nám podarilo počas prvej vlny… a spoločne sme to vyhrali,“ píše v úvode premiér.

Dočasnosť funkcie

Dodáva však, že vždy sa nájdu ľudia, ktorí majú iné ciele. Podľa neho na Slovensku možno sledovať systematickú demoralizáciu občanov, a to najmä skrz dehumanizovanie rozhodujúcich autorít. Má ísť napríklad o posmešky „slamených panákov či zveličovanie minimálnych zlyhaní“.

Premiér tvrdí, že všetky kľúčové médiá sú v rukách oligarchov, ktorým ide vláda po krku. Preto sa kritika a „kobercový nálet“ proti jeho osobe a strane OĽaNO bude podľa neho len stupňovať. Matovič v závere statusu prekvapivo dodáva, že už nechce byť druhýkrát premiérom.

„Uvedomujem si dočasnosť mojej funkcie a zároveň z hĺbky duše netúžim byť druhýkrát premiérom… ale kým ním budem zrejme prvý a posledný krát, z bojiska neutečiem… a dupľom v tejto ťažkej dobe, ktorá nastáva,“ píše predseda vlády na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Chýba už len Soros

Na viaceré statusy predsedu vlády z uplynulých dní reagoval politológ Jozef Lenč tvrdou kritikou, ktorú v poslednom čase adresuje vláde Igora Matoviča pomerne často a nekompromisne.

„Dilinkovia, mudrosráči, zapredanci, bábky v rukách oligarchov… Chýba už len Soros. Všetci škodia Igorovi. Hádžu mu polená pod nohy v jeho svätej vojne. Populista v koncoch, narcista s mesiášskym komplexom v čase vlastného zlyhania vždy hádže vinu na iných,“ píše Lenč.

Politológ dodáva, že Matovič hádže vinu na ostatných aj vtedy, keď túži po pozornosti alebo väčšej moci. V závere statusu ho dokonca prirovnáva k expremiérovi Vladimírovi Mečiarovi.

„Vlado Mečiar, ticho závidí, že jeho mentálny dedič má dnes Facebook a na svojej strane opäť Knažka a jemu podobných servilných ministrov. Pomaly bude viac než aktuálne (akútne) zavolať na pomoc konzílium odborníkov z mája 1998,“ konštatoval politológ na sociálnej sieti.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

45

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...