Nemecký biskup: Cirkev by mala žehnať homosexuálom

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Homosexuáli sú ľudia ako ostatní, majú právo byť súčasťou cirkevného spoločenstva a celá katolícka cirkev by im mala žehnať, myslí si liberálny nemecký biskup Heinrich Timmerevers. Vo svojej diecéze poveril pastoráciou osobitne pre homosexuálov dvoch kňazov a chce ísť v tomto smere príkladom.

Biskup diecézy Drážďany-Meißen, Heinrich Timmerevers, v rozhovore pre Nemeckú katolícku spravodajskú agentúru (KNA) uviedol, že je načase, aby katolícka cirkev prehodnotila svoj postoj voči homosexuálom.

“Je pre mňa dôležité, aby sme v našich farnostiach, ako aj v celej cirkvi, rozvíjali a posilňovali prijatie a toleranciu homosexuálov,” nechal sa počuť biskup.

Cirkev by podľa neho tiež mala rozmýšľať nad vhodnou formou požehnávania týmto osobám. Požehnanie totiž neznamená súhlas so všetkým, čo homosexuáli robia, ale je prostým uznaním toho, že sú to ľudia a tým aj Božie deti.

“Otázka znie: Čo žehnám? Žehnám ľuďom. A keď človek stojí predo mnou a žiada o požehnanie – ako môžem toto požehnanie odmietnuť? Požehnanie je Božím povzbudením,” tvrdí Timmerevers.

Biskup pritom nedávno poveril vo svojej diecéze dvoch kňazov pastoráciou osobitne pre homosexuálov. Očakáva, že týmto sa problematika homosexuálov viac zviditeľní a dostane sa až na biskupskú synodu.

Podľa Timmereversa je nutné, aby cirkev prehodnotila svoje stanovisko, pretože homosexuáli sú veriaci ako ostatní a majú právo žiť svoju vieru v cirkevnom spoločenstve.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..