Kvôli Kotlebovi mení RTVS pravidlá: Kto odmietne mať v štúdiu rúško, nebude môcť do nedeľnej debaty

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

Víkendová debata O 5 minút 12 vzbudila tentokrát pozornosť verejnosti nielen obsahom, ale aj konfliktom medzi hosťami, ktorý pretrval aj po skončení relácie. Pozvaní poslanci Michal Šípoš (OĽaNO), Jana Cigániková (SaS) a Richard Raši (Hlas-SD) mali všetci počas relácie rúška, ale predseda ĽSNS Marian Kotleba si ho odmietol nasadiť napriek opakovaným výzvam moderátora a upozorneniam, že porušuje interné predpisy RTVS. Verejnoprávne médium v pondelok vydalo k veci rozhodné stanovisko.

Na problém s tým, že Kotleba nemal na sebe počas relácie rúšku, upozorňovali podľa moderátora samotní diváci, ktorí počas relácie kontaktovali televíziu, aby s tým niečo urobila. Líder ĽSNS sa však odmietol podriadiť interným predpisom RTVS a skonštatoval, že je rád, že si ľudia všimli, že nemá rúško.

Kotleba v reakcii odkázal, že ako ospravedlnenie pošle do verejnoprávnej televízie bonboniéru. To však zrejme nebude stačiť na to, aby mohol opätovne prísť do RTVS bez rúška. Médium totiž v reakcii vydalo stanovisko, v ktorom sa ospravedlňuje divákom, ktorých pohoršilo, že Kotleba nemal na sebe počas relácie O 5 minút 12 rúško, a dodáva, že sa od konania predsedu ĽSNS dištancuje.

„Pred reláciou zamestnanci RTVS viackrát upozorňovali pána poslanca, aby dodržal interný predpis RTVS vo veci nosenia rúšok. Moderátor Marek Makara taktiež viackrát počas relácie upozornil p. poslanca, aby si rúško nasadil. Poslanec to, žiaľ, odmietol. Išlo o porušenie interného predpisu RTVS a nie o porušenie nariadení Úradu verejného zdravotníctva, pretože platí výnimka nosenia rúška účinkujúcich pri nakrúcaní audiovizuálneho diela alebo výrobe programu,“ vysvetľuje verejnoprávne médium v stanovisku.

Vzhľadom na Kotlebove konanie RTVS rozhodla, že odteraz bude v pozvánke na účasť v relácii O 5 minút 12 explicitne uvedené, že odmietnutie rešpektovania interných predpisov RTVS v súvislosti s ochorením Covid-19 bude mať za následok neumožnenie vystúpenia v relácii.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...