Hanzelová: Koronavírus by mohol ukončiť nechcené dotyky mužov ako bozkávanie na líce

Zuzana Kovačič-Hanzelová (Zdroj: facebook.com)

Bozkávanie na líce je zásadné vstupovanie do intímnej zóny, ženy si ho neprajú, ale častokrát sa mu nevedia efektívne brániť, myslí si feministická novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová.

Známa feministická novinárka z denníka SME vo svojom komentári popisuje nepríjemnosť, s akou sa v každodennom živote stretávajú ženy.

Ide o bozkávanie na líce pri zoznamovaní sa. Podľa Hanzelovej si pravidlá slušnosti žiadajú, aby muži pri stretnutiach zostali len pri podaní ruky. Mnohí to však podľa jej osobných skúseností nerešpektujú.

“Minule som môjmu mužovi hovorila, že občas mi to skúsia robiť aj politici. Zväčša sa stihnem ohradiť, uhnúť, odtiahnuť, párkrát ma to ale zastihlo šokovanú a nepripravenú a stalo sa.”

Pri zoznamovaní sa by podľa nej mali muži dodržiavať proxemiku a nevstupovať do intímnej zóny žien, pretože je to neopodstatnené.

Z tohto pohľadu ženám podľa novinárky koronavírus pomohol. V dôsledku sprísnených hygienických opatrení sa ľudia vyhýbajú fyzickým kontaktom a ženám tak odpadla nepríjemná úloha znášať nechcené bozky cudzích mužov.

Hanzelová v závere konštatuje, že tento zvyk by sa mohol zachovať aj po skončení koronakrízy a mohol by rozprúdiť diskusiu o podobných prípadoch, kedy sa ženy necítia komfortne.

“Preniesť by sme to potom mohli do rôznych iných životných situácií – obťažovania, pracovnej konverzácie, intímneho života. Zaujímať sa, čo je druhému príjemné, a čo je pre neho v poriadku. Snáď nám v tomto korona pomôže.”  

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

54

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...