Slováci môžu oddnes cestovať na Ukrajinu

Slovensko-ukrajinská hranica Vyšné Nemecké - Užhorod (Zdroj: SITA)

Na územie Ukrajiny môžu oddnes vstúpiť cudzinci, pričom sa na hraniciach musia preukázať poistnou zmluvou alebo potvrdením o poistení liečebných nákladov spojených s liečbou ochorenia COVID-19.

Poistenie musí byť platné počas celého pobytu v Ukrajine a uzatvorené v spoločnosti, ktorá má zastúpenie alebo partnerskú poisťovňu na jej území alebo prostredníctvom ukrajinskej poisťovacej spoločnosti. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) na svojej internetovej stránke.

Zákaz vstupu cudzincov na Ukrajinu trval od 29. augusta do 28. septembra. V súčasnosti však môžu Slováci využiť všetky cestné hraničné priechody, a to Vyšné Nemecké – Užhorod, Ubľa – Malyj Bereznyj aj Veľké Slemence – Mali Selmenci. V krajine platí povinnosť nosiť rúško v uzavretých verejných priestoroch a prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...