Konflikt koaličných poslancov pokračuje: Linhart o dedkovi ŠT-Benčíkovi a Benčík o bezočivom tykaní

Ján Benčík (Zdroj: SITA)

Konflikty medzi poslancami nie sú nič zvláštne, keď sa háda opozícia s koalíciou, ale nezhody, invektívy a vzájomné urážky medzi koaličnými poslancami sú už menej obvyklé. Do takéhoto sporu sa však opakovane dostali poslanci Ján Benčík (Za ľudí) a Patrik Linhart (Sme rodina).

Konflikt medzi Benčíkom a Linhartom sa začal ešte pred pár mesiacmi. Poslanec strany Za ľudí, ktorý sa do parlamentu prekrúžkoval na téme boja proti extrémistom, ešte v máji kritizoval svojho poslaneckého kolegu zo Sme rodina za to, že bol hosťom v relácii Kulturblog.

Benčík pre portál Aktuality.sk uviedol, že ho pohoršilo Linhartove vystúpenie v programe, ktorý označil za „kotlebovskú propagandu“. Linhart sa po vznesenej kritike bránil tým, nevedel do akej relácie vlastne ide a vraj netušil, že má niečo spoločné s kotlebovcami.

Tentokrát sa dvojica koaličných poslancov pochytila v pléne. Držiteľ ocenenia Biela vrana tvrdí, že Linhart na neho „nareval“ priamo v rokovacej sále NR SR počas tajnej voľby jedného z kandidátov na predsedov výborov. „Padali slová ako udavač, eštebák a pán Linhart mi bezočivo tykal,“ uviedol Benčík.

Ďalší konflikt

Linhart podľa Benčíka povedal, že je v poriadku, keď mu tyká a chce, aby mu poslanec strany Za ľudí vykal. Odvtedy sa vraj stretli na chodbách parlamentu, ale už sa k veci nevracali. Minulý týždeň však prišlo k ďalšej výmene názorov, keď poslanci rokovali o návrhu ĽSNS, aby očkovanie bolo nepovinné.

V rozprave k návrhu kotlebovcov Linhart vo faktickej poznámke uviedol, že „demokratickej krajine sa má každý rozhodnúť demokraticky, čiže má právo sa rozhodovať o tom, či sa nechá alebo nenechá zaočkovať“. Benčík na slová poslanca za hnutie Sme rodina reagoval na Facebooku, kde „loví“ vyjadrenia extrémistov, najmä z radov krajnej pravice a priaznivcov ĽSNS.

Benčík na sociálnej sieti k Linhartovej faktickej poznámke iba konštatoval, že „návrh kotlebovcov podporili aj dvaja poslanci Sme rodina – Patrick Linhart a Petra Hajšelová“. Linhart však za návrh ĽSNS napriek svojej faktickej poznámke nehlasoval.

„Samozrejme, nebudem sa vyjadrovať ani ja, nebudem sa vyjadrovať ani na Facebooku, či som za alebo proti. Napríklad ako neviem nejaký dedko, ktorý sa našiel pri Facebooku, objavil Facebook na staré kolená a oblbol 6 492 ľudí, teraz hovorím o dedkovi ŠT-Benčíkovi,“ cituje portál z Linhartovho vystúpenia v pléne Národnej rady.

Pripomeňme, že za bývalého príslušníka totalitnej Štátnej bezpečnosti (ŠtB) označujú Benčíka s obľubou priaznivci ĽSNS.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

56

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter