Slovenskí vodnopólisti postúpili na ME do Budapešti, Slovenky sú k tomu blízko

Ilustračný obrázok, vodné pólo, (Zdroj: Pixabay.com)

Muži SR sa na ME predstavia desiatykrát v ére samostatnosti, ich najlepším umiestnením na tomto fóre je 7. priečka z slovinského Kranju 2003.

Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle postúpili na januárové majstrovstvá Európy do Budapešti. Zverenci trénera Petra Nižného si miestenku na kontinentálny šampionát vybojovali na domácom turnaji v Novákoch, na ktorom v piatok zdolali Bielorusov 19:4, v sobotu Ukrajincov 16:5 a v nedeľu aj Francúzov 9:6. Na ME idú spolu so Slovákmi aj Francúzi, ktorí na podujatí prehrali len s tímom SR.

Šampionát v Maďarsku je na programe od 12. do 26. januára 2020 v modernej plaveckej Dunajskej aréne. Keďže Slováci vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu, na šampionáte by ich mali žrebovať do základnej skupiny z výhodnejšieho 3. koša

“Hrali sme zo zabezpečenej obrany a chlapci verili v postup. Výsledky hovoria, že si zaslúžime ísť na majstrovstvá Európy,” povedal kouč Nižný podľa TA3, skúsený reprezentant Juraj Zaťovič ho doplnil: “Vedeli sme, že keď chceme postúpiť, musíme zdolať Bielorusov aj Ukrajincov. Súperov sme však nepoznali a mali menšie obavy, no napokon to dopadlo veľmi dobre. Postup nás veľmi teší.”

Muži SR sa na vodnopólových ME predstavia desiatykrát v ére samostatnosti, predtým aj v rokoch 1993, 1997, 1999, 2001, 2003, 2006, 2008, 2016 a 2018. Ich najlepším umiestnením na tomto fóre je 7. priečka z slovinského Kranju 2003. Tiež boli trikrát na MS (1998, 2001 a 2003) a v roku 2000 aj na OH v Sydney.

Po nedeli už je známych všetkých 16 účastníkov mužského turnaja vodnopólových ME. Elitná osmička z predchádzajúceho šampionátu (Srbsko, Španielsko, Chorvátsko, Taliansko, Grécko, Čierna Hora, Rusko a Maďarsko) mali účasť istú, cez kvalifikáciu okrem Slovákov a Francúzov postúpili aj Gruzínci, Nemci, Rumuni, Malťania, Turci a Holanďania. Turnaj teda bude mať rovnaké obsadenie ako ME v roku 2018 v španielskej Barcelone.

Blízko k historickému postupu na ME 2020 sú aj slovenské reprezentantky, ktoré v prvom zápase baráže zdolali v Košiciach hráčky Turecka hladko 19:9. Slovenky pod vedením trénera Milana Henkricha eliminovali elitnú hráčsku súpera Kubru Kusovú, dovolili jej skórovať len trikrát a v odvete im “stačí” aj prehra o deväť gólov. Odveta je na programe 26. októbra v Ankare.

“Máme mladé družstvo a dievčatá nie sú zvyknuté na takéto zápasy. Od úvodu boli pod tlakom domáceho publika a nepremieňali šance. Potom však zlepšili mušku a aj naša brankárka si začala veriť. Turkyne potom mali veľký problém s jej prekonaním. Verili sme si, ale v takýto veľký rozdiel sme nedúfali. Podarilo sa nám však ubrániť kľúčové hráčky Turecka a ukázalo sa, že sme boli dobre pripravení,” zhodnotil kouč SR Henkrich košický duel, cituje ho oficiálny web Slovenskej plaveckej federácie (SPF).

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

WHO: Pandémia narušila liečbu viacerých chorôb

WHO: Pandémia narušila liečbu viacerých chorôb

Pandémia nového koronavírusu narušila v mnohých krajinách sveta liečbu iných chorôb vrátane cukrovky či vysokého tlaku. Poukazujú na to výsledky novej analýzy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Ako informuje agentúra AP, organizácia minulý mesiac pri prieskume 155 krajín sveta..