Šeliga: Kotleba nás chce nakaziť vírusom konšpirácie a netolerancie. Nemal rúško, podávam podnet Mikasovi

Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

Juraj Šeliga podáva podnet na Mariana Kotlebu úradu hlavného hygienika Jána Mikasa. Zvažuje aj podanie trestného oznámenia. Dôvodom je, že počas televíznej diskusie nemal nasadené rúško. Správanie lídra ĽSNS nazval arogantným a sebeckým a tiež si myslí, že sa ľudí snaží nakaziť vírusom konšpirácie, nenávisti a netolerancie.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga podáva podnet na Úrad verejného zdravotníctva na lídra ĽSNS Mariana Kotlebu. Prekáža mu, že počas diskusnej relácie O 5 minút 12 vo verejnoprávnej TV na sebe nemal nasadené rúško. Jeho správanie nazval nezodpovedným a zvažuje aj trestné oznámenie.

„Toto je presne ten typ arogantného a sebeckého správania, ktoré odrádza ľudí od zodpovednosti. Poslanci majú ísť príkladom. Všetci nosíme rúška v diskusných reláciách, nielen preto, aby sme chránili ľudí okolo nás, ale aj preto, aby sme išli príkladom,“ nechal sa počuť politik strany Za ľudí.

Posťažoval sa aj na správanie zvyšných poslancov a spoludiskutérov, konkrétne Jany Bittó Cigánikovej (SaS) a Michala Šipoša (OĽaNO) za to, že z relácie protestne neodišli. Korektný vraj nebol ani postoj televízie, ktorá Kotlebu nepožiadala o opustenie štúdia.

Šeliga na sociálnej sieti povedal, že Kotleba v tejto veci navyše šíri „konšpirácie“ o tom, že rúško škodí imunite, pritom podľa jeho mienky robí pravý opak a chráni pred vdýchnutím vírusu. Rúška vraj tiež zachránili pred nákazou tisícky Slovákov.

„Marián Kotleba sa nás všetkých snaží infikovať vírusom konšpirácie, nenávisti a netolerancie. Toto odmietam a toto mu nesmieme dovoliť…Čaká nás komplikované obdobie, musíme byť všetci spoločne zodpovední a povzbudzovať sa v zodpovednosti aj keď je to náročné. To čo robia kotlebovci je žiaľ presný opak, ktorý ohrozuje zdravie,“ uzavrel.

NEZODPOVEDNÉ SPRÁVANIE KOTLEBUpodávam podnet a zvážim trestné oznámenieDnes si Marián Kotleba odmietol nasadiť v…

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Sunday, September 27, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..