Droba o Matovičovi: Posledné, čo pomôže, sú vyhrážky a šírenie paniky. Najlepšie opatrenie je zdravý rozum

Juraj Droba (Zdroj: SITA)

To posledné, čo Slovensku v aktuálnych dňoch pomôže, sú obvinenia, vyhrážky a šírenie paniky, odkazuje premiérovi predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Najlepším riešením je podľa neho použitie zdravého rozumu a nárast nových prípadov pripisuje niečomu úplne inému, ako nezodpovednosti zo strany obyvateľstva.

Verejné vyjadrenia premiéra Igor Matoviča v súvislosti s nárastom počtu pozitívnych prípadov nového koronavírusu gradujú. Mnohí ľudia podľa neho „s*rú na pravidlá“ a skloňuje aj slová ako egoizmus, anarchia či ľahkovážnosť. Slovákov vyzval k vzájomnému udávaniu a svojou často používanou formulkou tvrdí – „pokazili sme si to“.

Tento postoj predsedu vlády o údajne nezodpovednom národe ale nezdieľajú nielen mnohí občania, ale aj politici. Bratislavský župan Juraj Droba otvorene píše, že hoci si Matoviča váži, situáciu sme si nepokazili a vraj to dobre vie aj premiér sám. Na svojom profile na sociálnej sieti uvádza, že korona udrela nie kvôli nezodpovednosti, nakoľko o vážnejšej druhej vlne sa vraj hovorilo už dlhodobo.

Droba: Sme len ľudia a už sme unavení

„Netreba byť imunológom, aby sme pochopili, že ak stúpajú prípady vo svete a máme otvorené hranice, tak začnú stúpať aj u nás. Nie je na mieste obviňovať občanov, že ‘kašľali’ na opatrenia a pokazili nám to. Áno, niektorí boli nezodpovední a po uvoľnení opatrení sa správali ako odtrhnutí z reťaze. To však nie je dôvod hádzať všetkých do jedného vreca. Oveľa viac je totiž tých, ktorí sa obmedzujú v bežnom živote a pomáhajú blízkym či susedom,“ vraví Droba.

V zmysle jeho slov vraj žijeme úplne nový svet, v ktorom sa ľudia budia s úzkosťou a strachom a ak si dá napríklad niekto na svadbe dolu rúško, robí to úplne z iných pohnútok ako pre to, že chce niekoho nakaziť.

„Sme len ľudia a sme unavení. Túžime opäť normálne žiť. Posledné, čo teraz pomôže, sú obvinenia, vyhrážky a šírenie paniky. Nemali by sme nazývať obyvateľov Slovenska nezodpovednými bláznami. Týmto len podnecujeme nenávisť a každé nové opatrenie môže mať, paradoxne, opačný efekt,“ konštatuje šéf samosprávneho kraja.

Zdravý rozum je vraj najlepšie riešenie

Nazdáva sa, že spolu so zdravotnými problémami nás ohrozujú aj tie existenčné a podľa jeho názoru by sme mali myslieť aj na ľudí, ktorí pracujú v sektoroch najviac postihnutých opatreniami. Teda napríklad na zamestnancov v kultúre, v športe či v cestovnom ruchu a mali by sme im vraj pomôcť.

„Zdravý rozum je najlepšie opatrenie. Všetci sme v tom spolu a dnes sa bojíme o svoju existenciu viac, ako o svoje zdravie. Prosím politikov, pandemikov, epidemiológov a krízových manažérov, aby mali na zreteli, že sme len ľudia a chceme žiť svoj život,“ uzatvára Juraj Droba.

IGOR, VÁŽIM SI ŤA A TY TO VIEŠ. ALE NEPOKAZILI SME SI TO. Korona udrela naplno nie preto, že by sme boli nezodpovední….

Posted by Juraj Droba on Saturday, September 26, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

14

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...