Arméni vraj zostrelili dva azerbajdžanské vrtuľníky. Zahrávate sa s ohňom, varujú Turci

Zábery zo zničenia azerbajdžanského vojenského vozidla (Zdroj: SITA)

Ozbrojené zrážky vypukli v nedeľu medzi Arménskom a Azerbajdžanom v oblasti Náhorného Karabachu. Arménske ministerstvo obrany uviedlo, že zostrelené boli dva azerbajdžanské vrtuľníky. Hovorkyňa ministerstva Šušan Stepanjanová zároveň povedala, že arménske sily zasiahli tri azerbajdžanské tanky.

Náhorný Karabach obývajú etnický Arméni a Azerbajdžan stratil kontrolu nad touto enklávou vo vojne v roku 1994. Obe strany majú vysokú vojenskú prítomnosť pri demilitarizovanej zóne, ktorá región oddeľuje od zvyšku Azerbajdžanu. Stepanjanová vyhlásila, že nedeľňajšie boje sa začali azerbajdžanským útokom, ale Baku tvrdí, že útok podnikla arménska strana a Azerbajdžan reagoval protiofenzívou.

Na správy o bojoch ostro zareagovalo Turecko. Hovorca vládnej strany Ömer Celik na Twitteri napísal: “Rozhodne odsudzujeme arménsky útok na Azerbajdžan. Arménsko sa opäť dopustilo provokácie.” Vyhlásil, že Turecko bude stáť pri Azerbajdžane a dodal, že “Arménsko sa zahráva s ohňom a ohrozuje regionálny mier”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..