Rútime sa v rozbehnutom vlaku. Zrušte oslavy, svadby, kary a radšej aj návštevy, varuje Matovič

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Predseda vlády Igor Matovič nevylúčil úplný zákaz hromadných podujatí akéhokoľvek druhu. Vo svojom profile na sociálnej sieti tým reagoval na 478 nových prípadov nákazy koronavírusom, ktoré na Slovensku pribudli za sobotu 26. septembra.

Slovenských občanov v tejto súvislosti vyzval, aby zrušili rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary či „obyčajné rodinné a kamarátske návštevy”. Ľuďom tiež odporučil, aby rúško nosili všade v interiéri. Podľa premiéra sa totiž rútime v „rozbehnutom vlaku”.

„Prosím každého človeka otvorenej mysle, aby vo svojej rodine a priateľom vysvetlil, ako je veľmi dôležité s okamžitou platnosťou nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na ,príkazy zvrchu´. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Opäť ho noste bez hanby aj vonku, ak sa pohybujete medzi ľuďmi mimo rodiny. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka,” vyzval premiér.

Opatrenia, ktoré navrhla Pandemická komisia vlády SR prijať od 1. októbra budú podľa jeho slov od uvedeného dátumu určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu.

„Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu, kým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy,” uviedol Matovič. Obáva sa, že počet prípadov v polovičke októbra, prezentovaný ministrom zdravotníctva pár dní dozadu, bude dramaticky vyšší ako odhad 260 až 450.

478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%!… prosím každého človeka otvorenej mysle, aby ste vo svojej…

Posted by Igor Matovic on Sunday, September 27, 2020

— SITA/TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..