Obmedzenie migrácie z krajín EÚ? Švajčiari dnes môžu rozhodnúť v referende

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unplash)

Preferenčne najsilnejšia politická strana vo Švajčiarsku iniciovala referendum o obmedzení rastúcej a nekontrolovanej migrácie z ostatných krajín EÚ. Podľa jej mienky totiž tento fenomén ohrozuje pracovný trh. Kritici však hovoria o hrozbe poškodenia ekonomiky.

Švajčiari dnes v referende rozhodujú o obmedzení voľného pohybu pracovných síl medzi ich krajinou a členskými štátmi EÚ. Hlasovanie iniciovala najsilnejšia vládnuca strana, ktorá má obavy z rastúcej a nekontrolovanej migrácie z početných európskych krajín, ktorá údajne ohrozuje ich pracovný trh.

Dotyčná Švajčiarska ľudová strana ale v tejto agende ostáva osamotená, nakoľko tamojší parlament, odbory, zamestnávateľské zväzy a ostatné strany vyzývajú voličov, aby zmenu politiky voľného pohybu odmietli z dôvodu možného poškodenia hospodárstva.

Referendum, ktoré môže ovplyvniť voľný pohyb zmluvne platný od roku 1999, sa malo uskutočniť už na jar, no bolo preložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Výsledok hlasovania sledujú pozorne aj ostatné štáty, nakoľko napríklad iba Nemcov pracuje a žije v krajine vyše 300-tisíc.

Švajčiari budú hlasovať aj o zavedení dvojtýždňovej otcovskej dovolenky, o uľahčení odstrelu vlkov, bobrov a ďalších zvierat, o nákupe nových bojových alebo o úľavách na daniach pre rodiny s deťmi.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..