Matovič: Preberám vedenie boja. Blázni ma budú nenávidieť

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) preberá vedenie boja proti COVID-19 do vlastných rúk. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti. Dodal, že jeho cieľ bude rovnaký ako pri prvej vlne, a to vyhrať boj s čo najmenším dopadom na zdravie a životy ľudí.

OPRAVA 13:03: Pôvodný titulok článku hovoril o nedostatku “kyslíka v mozgu” bláznov, ktorí budú premiéra nenávidieť. Igor Matovič však iba parafrázoval odporcov nosenia rúšok, ktorí argumentujú tým, že im spôsobí znížený prítok kyslíka do mozgu. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Reagoval tak na počet nových nakazených, ktorý v piatok 25. septembra prekonal pol tisíc. Poznamenal, že dopad akýchkoľvek ochranných opatrení bude viditeľný až s odstupom viacerých týždňov a zmeniť smer krivky si bude vyžadovať veľa spoločného úsilia. Matovič napísal, že ide do boja s tým, že ho budú nenávidieť „ďalšie davy bláznov“.

“Dnes sme sa kvôli ich choromyselným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie. Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou,” napísal premiér.

“Idem do boja s tým, že ma budú nenávidieť ďalšie davy bláznov. Avšak nechať svoju krajinu napospas osudu a nepostaviť sa bláznom zoči-voči, by bolo nehodné premiéra nášho krásneho Slovenska,” pokračoval.

V piatok 25. septembra pribudlo 552 prípadov nákazy koronavírusom a ďalšie tri úmrtia. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo 8 600 osôb. V piatok urobili laboratóriá 6 483 testov.

Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 4 098 ľudí. Vo štvrtok 24. septembra pribudlo 419 a v stredu a v utorok tento týždeň evidovali viac ako 300 nových prípadov.

360 … 419 … 552Keď som sa včera pri 419 rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj…

Posted by Igor Matovic on Saturday, September 26, 2020

— SITA/TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

41

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..