Jágr nahneval českých liberálov. Dvakrát za sebou. Podľa trénera je v diskusii nahavlované a navracané

Jaromír Jágr (Zdroj: SITA)

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr sa dostal pod paľbu liberálnych kritikov. Hneď dvakrát. Užívateľom na sociálnych sieťach prekážala jeho fotka so spolupracovníkom prezidenta Miloša Zemana a takisto aj propagácia čínskej spoločnosti Huawei. Kým odporcovia hovoria o zapredaní sa, zástancovia majú pri pohľade na komentáre pocit, že je v nich „nahavlované“ a „navracané“.

V dobe obrovskej spoločenskej polarizácie musia nad všetkými svojimi krokmi, ktoré sa čo i len trochu obtrú o spoločenské a politické témy, dobre premýšľať najmä známe osobnosti. Vedel by o tom hovoriť aj slávny český hokejista Jaromír Jágr.

Nedávno sa totiž na sociálnych sieťach objavila fotografia, na ktorej sa nachádzal spolu s vedúcim Kancelárie prezidenta Českej republiky Vratislavom Mlynařom. A keďže populárny športovec a česká hlava štátu Miloš Zeman sú v dlhodobej nemilosti liberálnejšej časti spoločnosti, oheň na streche bol prakticky okamžite.

Jeden z najhlasnejších kritikov tohto „spojenia“ bol český novinár a bývalý šéfredaktor týždenníka Respekt Martin Fendrych. Ten záber dvoch menovaných mužov uverejnil na Twitteri a okomentoval ho slovami „svätá prostota!“

Znovu je tu nahavlované

Nevľúdne reakcie sa následne množili aj pod samotným príspevkom. Užívatelia napríklad obvinili hokejistu z toho, že uprednostňuje finančné benefity pred zachovaním vlastnej reputácie alebo písali, že nie je odkázaný na to, aby takto klesol.

„Za peniaze si rešpekt a úctu nekúpiš, ale ako je vidieť, môžeš za peniaze a rešpekt o úctu prísť. A vlastne nie, len sme si robili ilúzie a vyrobili idol. Smutný koniec legendy, hanba pre dres 68,“ objavilo sa takisto v komentároch.

Nie všetci však Jágra za jeho konanie odsudzovali. Servítku pred ústa si nebral napríklad ani hokejový tréner Martin Stloukal. „Pod týmto tweetom je zase tak nahavlované a Top 09 navracané a z určitej časti ODS nas*ané, že sa nestačím čudovať,“ napísal.

Podpora záujmov Pekingu?

Fotografia so spolupracovníkom českého prezidenta ale nie je jedinou výčitkou, ktorú proti Jágrovi liberáli majú. Športovec sa musel vysporiadať aj s kritikou, ktorá sa zosypala na jeho hlavu v súvislosti so spoluprácou s čínskou korporáciou Huawei, ktorej je reklamnou tvárou.

„Jágr lobujúci za Číňanov. Myslím si, že svoj dres s číslom 68 môže spáliť,“ napísal na Twitteri člen českej pirátskej strany Pavel Moravec. Podobných reakcii sa objavilo viacero.

Zástancovia Jágra ale upozorňovali, že propagovanie širokej škály komerčných produktov je bežnou súčasťou príjmu športovcov. „Huawei, čert to ber, nech už si o nich myslíme čokoľvek, produkty nerobili/nerobia zlé a byť tvárou firmy je normálny reklamný job,“ skonštatoval užívateľ Pavel.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..