Ochoreniu COVID-19 podľahli na Slovensku ďalšie dve osoby

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Ochoreniu COVID-19 podľahli na Slovensku ďalšie dve osoby. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR. Jednou zosnulou je 67-ročná pacientka, ktorá bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici Bratislava, skonala 17. septembra. Ďalšou je 87-ročná pacientka, ktorá zomrela 23. septembra a bola hospitalizovaná v Nemocnici s poliklinikou Michalovce.

Následná pitva a laboratórne vyšetrenia potvrdili u oboch pľúcnu formu ochorenia COVID-19. V súvislosti s ochorením evidujeme na Slovensku celkovo 43 úmrtí.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 160 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 125 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje rovnako 12 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3 971.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Otestujú aj ľudí bez domova

Otestujú aj ľudí bez domova

Počas víkendového celoplošného testovania na koronavírus poskytne organizácia Depaul Slovensko ľuďom bez domova, ktorí..