Migranti v Taliansku zapálili hotel, v ktorom boli v karanténe

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Protest proti karanténe? Migranti v talianskom meste Valderice podpálili nábytok v hoteli, v ktorom boli ubytovaní, čím vyvolali paniku celého osadenstva. Dvojica mužov v obave o svoj život dokonca vyskočila z okna budovy a zlomila si viacero kostí. Taliani sa dlhodobo stýkajú s nedostatkom ubytovacieho miesta pre karanténu migrantov, ako aj s ich konštantnými pokusmi o útek.

V talianskom meste Valderice využívali hotel menom Villa Sant’Andrea pre ubytovanie migrantov, ktorí musia byť v karanténe. Tí však podpálili zariadenie hotela na protest proti protiepidemiologickým opatreniam, čo si vyžiadalo evakuáciu zariadenia, informuje Il Giornale.

Začiatkom tohto týždňa neznámi migranti zapálili matrace a iné kusy nábytku, čo vyvolalo paniku v hoteli. Dvojica Tunisanov dokonca zo strachu pred ohňom vyskočila z okna, pričom si spôsobili fraktúry viacerých kostí. Pre požiar je teraz značná časť budovy nepoužiteľná.

Požiaru predchádzal protest cudzincov a pokusy o útek z karantény, ktorý sa niektorým aj vydaril. Večer to vyzeralo, že sa situácia upokojila, avšak následne prišiel požiar. Villa Sant’Adnrea ostáva v centre záujmu úradov, ktorí ju musia strážiť pred konštantnými pokusmi migrantov o útek.

Ide pritom o „scenár“, ktorý sa opakuje na mnohých miestach po celej krajine. Taktiež na Sicílii, v meste Siculiana, sa začiatkom septembra o útek z karantény pokúsil 20-ročmný Eritrejčan, ktorého pri úteku zrazilo auto. Počas nehody sa zranil aj policajt.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

26

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...