Baránek: Takto som sa nehanbil ani za Roberta Fica

Ján Baránek (Zdroj: Reprofoto TV Pravda)

Takto som sa v zahraničí ešte nikdy nehanbil. A môžu za to Matovič, Kollár a Gröhling, hovorí šéf agentúry Polis Ján Baránek o kauzách slovenského ministra školstva, predsedu parlamentu a predsedu vlády.

Politický analytik Ján Baránek v komentári pre portál Webnoviny zhrnul dôvody, pre ktoré sa na Ekonomickom fóre v Poľsku cítil zahanbene. Dôvodom mali byť otázky poľských politikov, ktoré sa dotýkali ich slovenských náprotivkov.

Baránek uvádza, že poľskí účastníci fóra sa najskôr pýtali na kauzu ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS). Zaujímalo ich vraj, či je Gröhlingova diplomová práca skutočne plagiátom.

Zatiaľ čo analytik hľadal správne slová, nepríjemné otázky pokračovali. “Poliak po mojej ľavej ruke niečo šmátral v mobile a zrazu ruku s mobilom dal pred seba, aby videli viacerí a opýtal sa ma: ‘Toto je naozaj váš predseda parlamentu?’”

Na displeji sa pri tejto otázke mala zobraziť fotka ženy so silikónmi a stoporeným penisom. Ide o kauzu spojenú s predsedom parlamentu Borisom Kollárom. Ten v posledných týždňoch čelí všeobecnej kritike pre svoju lascívnu komunikáciu s transrodovou osobou Paris Nemc.

Baránek uvádza, že by v tej chvíli najradšej zmizol a obával sa, čo príde ďalej. Na kauzu plagiátu premiéra Igora Matoviča sa ho vraj našťastie nikto neopýtal.

“Bál som sa, že niekto vytiahne ďalšieho plagiátora, premiéra. Na toto ekonomické fórum chodím už roky, ale takto som sa nehanbil ani za Roberta Fica. Vlastne nikdy.”

Škodia imidžu krajiny

Podľa Baráneka by si všetci traja politici, ktorí čelia spomínaným kauzám, mali uvedomiť, že vytvárajú zlý obraz o Slovensku a súčasne demoralizujú mládež.

Komentátor upozorňuje, že na takýchto kauzách prežívajú najmä bulvárne médiá, ktoré informácie pri návšteve našich politikov v zahraničí určite vytiahnu a uškodia tým Slovensku na medzinárodnej úrovni.

V závere sa autor pýta, či dotknutí politici majú aspoň kúsok sebareflexie, keď na svoje posty ešte stále nerezignovali a tvária sa, že všetko je v poriadku. Politická kultúra si podľa neho vyžaduje vyvodiť zodpovednosť.

“Kedy si už konečne politici v tejto krajine uvedomia, že na nich sú kladené vyššie nároky, ako na bežného človeka? Alebo sme exkluzívnou krajinou, kde na bežného človeka sú kladené vyššie nároky, ako na politika? Nenúťte tento národ (a mňa) hanbiť sa! To nie je naša hanba. To je vaša hanba!”

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1558

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..