USA dneška: Bývalý pasák radí s reformou polície. Dostáva za to 150-tisíc dolárov

Americká vlajka otočená naopak s nápisom "Láska+Hnev BLM", Seattle, USA(Zdroj: SITA)

Americké mesto Seattle uzatvorilo zmluvu s bývalým trestancom Andre Taylorom, aby dával poradenstvo ohľadom alternatív voči polícii. Obmedzenie jej financovania či dokonca úplné zrušenie požadujú aktivisti z hnutia Black Lives Matter.

Andre Taylor bol pasák, ktorého v roku 2000 odsúdili na vyše 5 rokov väzenia. Odsedel si však len niečo vyše roka a objavil sa aj v televíznom dokumente „American Pimp“ (Americký pasák). Dnes spolupracuje s mestom Seattle a je akousi „spojkou“ medzi tamojšími úradmi, políciou, miestnou komunitou, ale aj gangmi a priaznivcami hnutí ako je Black Lives Matter (BLM), ktorí v uliciach protestujú proti policajnej brutalite voči černošskej populácii.

Z Taylora sa stal „pouličný cár“, ktorý sa za 12500 dolárov mesačne stará o komunikáciu s komunitami, ktoré po smrti Georgea Floyda volajú po obmedzení financovania či dokonca zrušení polície. Zmluva na 150-tisíc dolárov ročne bola podpísaná koncom júla, ale na verejnosť sa dostala až nedávno. Za túto sumu má byť Taylor akýmsi prostredníkom medzi miestnou komunitou.

Ešte rok pred podpisom júlovej zmluvy mala Taylorom založená komunitná organizácia „Not this time“ s mestom Seattle podpísanú inú zmluvu na 100-tisíc dolárov. Podľa nej mala Taylorova organizácia usporadúvať panelové diskusie s mladými ľuďmi tmavej pleti.

Funkciu „pouličný cár“ si vymyslel Taylor sám a teraz spolupracuje s úradmi mesta Seattle ako spojka s gangmi a členmi BLM. Ako tvrdí, medzi týchto ľudí sa nie každý odváži a nie každý s nimi môže a vie komunikovať.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..